PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterdan Önce Petshop Seçimi

greldortrtr
02.07.09, 05:57 PM
İstanbulda oturuyorum carauselin karşısında bi alışveriş merkezi daha açıldı adını unuttum.. oranın petshopundan aldm hamsterimi ve yaşadıkları cam akvaryumda çark bile yoktu ve başka petshop bulamadığım için oradan almak zorundaydm.. Petshopdaki adam seçtiğimkafesi eline aldı ve kafesin üst kapısını açtı ve şunu dedi: ' at içine' .. bn kaldm öyle :) bişey felan olur dedm adam cvp verdi ' kafası ezilmedikçe ölmezler onlar' dedi.. O adama ne dersn bişe demedm elimi soktumda koydm parasını verip gittm.. adam bn çıkarken şunu dedi ' ölürse gel 1 tane daha veririz..' yani alacağınız yerede dikkat edin bnce..!

Agentzero
02.07.09, 08:35 PM
Maalesef her yer öyle.Onlar bu işi ticarete döktükleri için bu işi hayvanları sevdikleri için deil de sırf para için yapıyorlar.Bu yüzden onların gözünde onlar canlı değil sadece para!!!Dün mısır çarşısına gittim adama soruyorum bunlar syrian mı gonzales mi?Adam diyo bn bilmem olm bn sadece satarım.Bu günde bi pet shopa gittim orda yine sordum Abi bu ne tür hamster? Adam:Hamster işte bunların türü hamster:D Öyle değil abi türü ne türü?Gonzales mi Syrian mı?Hea bunlar iran türü hamsterlar:D:D

dream
02.07.09, 11:16 PM
aynısı bana da oluştu geçen yıl ararken bu syrian mı diyorum yok amcam bunlar hamster diye geçiyor diyor:D

hamsteradmin
03.07.09, 12:35 AM
Siz siz olun Mısır Çarşısı'ndan hayvan almayın, benden tavsiye. Mümkün olduğunca petshoplara da gitmeyin, ilan sitelerinden sahibinden bulmaya çalışın.

greldortrtr
03.07.09, 11:57 AM
Admin çok sinirlendi belli.. Yoksa site ismi vermezdi..

Agentzero
03.07.09, 01:07 PM
Valla bugün mısır çarşısından aldım ama yer sağlam:D 100 liraydı kafesle beraber adamla eskiden beri bi alışveriş içinde olduğumuz için 65 lira yaptı ve şunu söylemekten çok mutluyum ki artık bnmde hamsterım var:D

hamsteradmin
03.07.09, 01:09 PM
Yok site ismi vermedim, sinirlenmedim de. Sadece sonradan pişman olacağınız durumlar olmaması için bilgi vermek istedim.

Agentzero, hayırlı olsun hamsterın çok sevindim :) 100 lira kafes artı hamster için biraz fazla gibi geldi, eğer sıfır ithal bir kafes almadıysan.

Agentzero
03.07.09, 01:11 PM
hyr bn 2 tane kafes aldım o yüzden öle:D

hamsteradmin
03.07.09, 02:11 PM
: )) ok süper

Karbeyaz
07.09.10, 12:34 PM
İstanbulda oturuyorum carauselin karşısında bi alışveriş merkezi daha açıldı adını unuttum.. oranın petshopundan aldm hamsterimi ve yaşadıkları cam akvaryumda çark bile yoktu ve başka petshop bulamadığım için oradan almak zorundaydm.. Petshopdaki adam seçtiğimkafesi eline aldı ve kafesin üst kapısını açtı ve şunu dedi: ' at içine' .. bn kaldm öyle :) bişey felan olur dedm adam cvp verdi ' kafası ezilmedikçe ölmezler onlar' dedi.. O adama ne dersn bişe demedm elimi soktumda koydm parasını verip gittm.. adam bn çıkarken şunu dedi ' ölürse gel 1 tane daha veririz..' yani alacağınız yerede dikkat edin bnce..!
evet bencede..

cıtırcık ve pıtırcık
18.12.10, 10:30 PM
vallahi bizim buradaki pet shop sağlam yer. türü, kafesi falan bayağı bir bilgileri var. ben oradan aldım pıtırcıkla çıtırcık'ı. kafes, çark, suluk, yem, büyük bir paket talaş, anne hamster ve yavrusuna 60 lira alıyorlar. ben bir de kafesi büyük aldığım için 70 lira tuttu. ama kafes ve yemler kaliteli. şimdi bu siteden çoğu pet shoğun öyle olmadığını okuyunca burada yaşadığıma çok sevindim.

Macubass
03.01.11, 07:26 PM
Gerçekten Önce petshop seçimi doğru yapılmalı.

WooLey :)
21.01.11, 02:56 PM
gölcükte küçük temiz bi petshop war büyük haywanlar kedi köpek filan satmıo balık kuş hamster tavşan vs.vs. satıo adam hayvanlarını çok sewio papağana konuşmayı öğretio hamsterı filn sewio :) ama izmite gittim adam öylemi tutuo hamster koyuyo kafese aynı yazıyı yazan arkadaşımızn dediği gibi ya küçük yerlerden alın yada sahibinden küçük yerlerde az hayvan olduğu için iyi bakıyolar :)

Macubass
21.01.11, 07:39 PM
Katılıyorum. Büyük yerler değil küçük yerlerden alınmalı :)

-ErgünCan-
21.01.11, 07:40 PM
Büyük küçük diye ayırmamak lazım :D

Macubass
21.01.11, 07:41 PM
Küçükten kastım mümkünse az ve fazlasıyla ilgi gören hayvanların bulunduğu dükkanlar :)

Bademm
24.01.11, 08:29 PM
Ben büyük alışveriş merkezinden aldım. 4 hamster vardı çark suluk yem falan vardı iyi bakılıyodu.. Su içiyolardı sağlamdılar yani :) Tabi kötü bakılanda gördüm pet shop seçimi gerçekten önemli hamsterlerden biri hastaysa diğerlerinede geçebiliyo.. İyi araştırmak kontrol etmek lazım sonra ölürse falan üzülüyoruz..

cıtırcık ve pıtırcık
24.01.11, 10:38 PM
evet. küçük bir yer burası da. balık ve kuşlar var. bazen hamster da getiriyorlar.

tofy
04.02.11, 03:35 PM
şimdiye kadar gördüğüm çoğu petshop böyle yaşadığım yerde güvenebileceğim 1 tane petshop var sadece. Ve hamsterımı da ondan alıcam. :)

CoolBoy^_^
20.11.11, 07:33 PM
Ben iki hamsterımı da hayvan pazarından aldım(tabi dedemin ısrarıyla :D)adam kutuya koyarken birini masaya düşürdü salak düşürdüğü zayıftı ve hiperaktifti.Hep o ısırıyordu.Diğeriyle kavga etmişti karnında bi yeri kanatmıştı sonra ikisini de azad etmek zorunda kalmıştım :( yani o yüzden alacaksanız hamsterınızı bnce siz kutuya veya kafese koyun ilk andan itibaren yakınlık kurmasında önemli bnce.

CoolBoy^_^
20.11.11, 07:35 PM
gölcükte küçük temiz bi petshop war büyük haywanlar kedi köpek filan satmıo balık kuş hamster tavşan vs.vs. satıo adam hayvanlarını çok sewio papağana konuşmayı öğretio hamsterı filn sewio :) ama izmite gittim adam öylemi tutuo hamster koyuyo kafese aynı yazıyı yazan arkadaşımızn dediği gibi ya küçük yerlerden alın yada sahibinden küçük yerlerde az hayvan olduğu için iyi bakıyolar :)

kesinlikle katılıyorum :)

Bade'mm.
20.11.11, 07:40 PM
Güvendigim bir pet shop var hayvanları çok seviyor dükkanına gittimizde heryerde ısıtıcı neden bu kadar çok ısıtıcı var dedim bitanecik canlarım üşümesin diye. :)

karaca40
20.11.11, 07:41 PM
Bişeylerin bittiği yerde ticaret başlar

26mert26
20.11.11, 08:49 PM
banada önceki hamsterlerimde bu ne tür hamster demiştim adamda bana bunlar her türlü olur demişti :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D