PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gonzales sahiplerine sorum

ertantainment
05-07-2010, 04:07 AM
benim bi syrian hamsterım var profesör fakat çift olmalarını istedim, bu saatten sonra anlaşabilceği cins bulmam çok zor, yeni 2 tane aynı aileden alsam çok fazla büyüyolar imkanım yok onlara bakmaya, bu sebepten dolayı 2 tane gonzales almak istiyorum daha doğrusu cüce rus almak istiyorum.her yerde bu cinsin insana biraz daha uzak ve ısırmaya daha yatkın olduklarını söylüyolar, birde besleyenlere sormak istedim bu konuyu :)

mrbkrts
05-07-2010, 10:58 AM
bende de hem syrian hem de 2 tane gonzales var.gonzalesler bildiğimiz dwarf cinsi her yerde bulunabilen gonzaleslerden ve acayip uysallar.beni gördüklerinde tellere tırmanıyorlar,bir an önce elime atlamak istiyorlar ki 1 aylıktan beri elime büyüdüler.yani uzun lafın kısası sanki normal gonzalesler daha uysal oluyor bence.

matum
05-07-2010, 11:00 AM
gerçekten öyleler ama yetiştirmeyi bilen birinden alırsan hiç sorun olmaz. Gonzalesler büyüdükten sonra ele alıştırmak çok zordur, kimi zamansa imkansızdır. O sebeple üreten kişiye çok iş düşüyor. yavruyken alıştırmak lazım, eğer ısırmasın istiyorsan hayvan dükkanlarından falan değil bireysel üretim yapan birinden al derim. Mesela mrbkrts 1 aylıkken almış bu da onların ele alışma ihtimalini arttırmış...

mrbkrts
05-07-2010, 11:15 AM
matum' a katılıyorum...aldığın yer çok önemli.ben 10 yaşında bir çoçuktan almıştım.dolayısıyla yavrular doğduğundan itibaren özenle beslenmiş ve ele alışkın haldeydiler aldığımda.tabi onlarla geçirilen vakit,ilgi,alaka da diğer faktörler...
suriye hamsterımı geçen 23 nisan'da mısır çarşısından (istanbul) aldım.berbat koşullarda yaşıyorlardı.hayvan daha yeni kendine gelmeye başladı.hala ürkek,en ufak seste yerinden zıplayan bir hayvan.

ertantainment
05-07-2010, 05:27 PM
sağolun arkadaşlar, zaten alırsam yeni yavrular gelmesini beklicem, anneden yeni ayrılmış.2 tane alma isteğimde şurdan geliyo, arkadaşla bakıyoduk 2 yavru gonzales ama ufacıklar, köpeklerin yaptığı gibi birbirlerini ittirip ısırıp oyun oynuyolardı yavaşladılar yavaşladılar uyuyup kaldılar, çok hoşuma gitmişti :D

darkprince55
05-07-2010, 08:50 PM
karakterlerine baglı oluyor genelde. benim hamsterlerimden biri hic ısırmadı elimi digeri birkac kez yokladı ama korkutmadıgın surece nadir ısırıyorlar;) benim yavru hamsterlerimin 4'unun birden kucagımda uyuyup kaldıklarını hatırlıyorum daha 12 günlüktüler:)

nick_name
05-14-2010, 07:59 PM
ben elime gözü kapalı ve tüğlü haldeyken 13 günlük civarlarında almaya başlıyorum sonra alışıyorlar elime yalayarak geliyorlar :D

xxMertcanxx
06-09-2010, 09:18 PM
ya bana bi abla wercekdi hamsteri dogurmus suan 2 aylıkmıymıs neymis gonzales elime gelir demi getdisi üretmis

Basakolin
06-09-2010, 11:45 PM
bnde hiç öyle bi sorun olmadı.. seçerken dikkatli seçersen sorun olmaz .. ayrıca hepsi öyle değil . :) biraz hırçınlar ama hamsterden hamstere değişiyor.bn aldığımda elime kafese soktum elime koluma çıktı xD xD ... daha doğrusu 2 si . :D daha petshopta alıştık birbirimize xD

LeoArryn
06-10-2010, 03:00 AM
:D:D İnsallah bende aLdıqımda SOrun YaŞamamm ,,,