PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamsterim hıçkırıyor.

xbilinmiyor
05-05-2010, 10:34 PM
arkadaşlar hamsterim şu 1, 2 haftadır hıçkırıyor mu desem hapşuruyormu desem bilemiyorum. Ama hapşuruk değil hıçkırıyor hayvan resmen olduğu yerde zıplıyor. Bide şunu fark ettim ilk aldığımda dışkısını daha çok yapıyordu şuan azalma var. Kabızlık olabilirmi acaba ? hamsterimde bir gariplik var ama çözemiyorum :( yeme içmesinde sorun yok. ama hayvan öyle olduğu yerde zıplayıp duruyor yane hıçkırıyor.. bide artık çarkında hiç ama hiç koşmuyor. 2 haftadan fazla oldu çarka hiç binmedi.. ne yapmam gerekiyor.

şimdi biraz daha inceledimde burun deliklerinden mi yada ağzıylamı çıkarıyor bilmiyorum ama ses geliyor. grip olmuş birinin burnundan çıkardığı hırıltı gibi sanki ? acaba grip mi oldu :S

selman
05-06-2010, 10:16 AM
hoş geldin, soğuk algınlığı kapmış olabilir. kendini toplaması için proteinli besinleri ve taze sebze meyveyi biraz arttır. birde kafes tabanında hazır talaşlar dışında bir malzeme mi kullanıyorsun? çarkta koşmama nedeni hamsterın suriye hamsterı ise çark küçük geliyor olabilir, piyasadaki en büyük çarklar 16cm onlardan alabilirsin.

leydim_cici
05-06-2010, 02:04 PM
aa hamsterların hıçkırdığını yeni duydumm

xbilinmiyor
05-07-2010, 12:07 AM
evet suriye hamsteri çarkta artık koşmuyor. çarkta küçük bişi değil ya büyük baya. ya kabız olduğu kesin dışkısı çok az 1 2 tane çıkıyor gün içerisinde :S buna nasıl bir çare bulabilirim. üşütmüş oda kesin hapşurup duruyor. taban malzemesi sadece talaş var. bu kabızlığı sanırım ekmek aşırı derecede yedi ondan kaynaklanabilir mi ?

matum
05-07-2010, 12:25 AM
olabilir valla, ben hamsterlarıma kesinlikle hamur işi vermiyorum. sen bol bol yeşil bitkilerden ver ki dışkının kıvamını ayarlasın ama çok da sulu olmamalarına dikkat et.

xbilinmiyor
05-07-2010, 11:36 PM
bu gribi nasıl geçirebilirim ? hapşurup duruyor.. burnundan sesler geliyor.. grip olan bir insanın burnundan çıkan ses gibi..

*Hazal*
05-08-2010, 11:52 AM
uzun süredir böyleyse ve hiç bi düzelme olmadıysa veterinere götürmeni tavsiye ederim biran önce iyileşmesi lazım önemli bi durum.