PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ördek

murat
05-04-2010, 07:16 PM
Hey arkadaşlar.Ördek almak istiyorum, daha doğrusu almak zorundayım.Okulda şenlik var da, kümes hayvanları da götürelecekmiş.Zaten ördekleri çok severim.Ama evde nasıl besleyeceğim orası sorun :( Aranızda besleyenler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum evde nasıl besleyebilirim ?

burcu
05-05-2010, 12:39 AM
Ben 8 yıl önce 3 tane besledim.Terasımızda besliyordum.Ama hayvanlara yazık ettiğimi çok sonra fark ettim. Ev hayvanı değil onlar, teras büyük olmasına rağmen yeterli gelmemişti. Gelişimleri engelleniyor ev ortamında. Mutlaka toprak zemin olması lazım. Eşelenip toprak yiyebilmesi için...Yani kısacası evde beslenecek hayvan olmadıkları tecrübeyle sabittir, tavsiye edilmez...

matum
05-07-2010, 11:09 AM
bi kere tek başına beslemezsen ii edersin yoksa çok büyük ihtimalle ölür. günde en az 1-2 saat toprak bir alanda serbest bırak ki taş yutsunlar kursakları için, yalnız kedilere ve kargalara çok dikkat et çok fazla yakalarlar. Kalan pek bişey yok zaten biliyorsundur.

Kubilay
07-10-2010, 03:58 AM
Benim hiçbir bilgim yok ama bence 3 tane büyük koliyi veya buzdolabı kolisini'n yatay yüzeyini yere gelecek şekilde koyarak içine ot çimen vs koyarak olabilir yani bence