PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1,5 aylık erkek ve 3 aylık dişi gonzales çiftleşir mi ?

hiliklefilik
29.04.10, 02:38 AM
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.Bizim 2 tane 3 aylık dişi gonzalesimiz ve 1,5 aylık bir erkek gonzalesimiz var.Dişi olan gonzaleslerden birini 2 gün önce erkeğin kafesine koyduk.Önce birbirlerini kokladılar,tanımaya çalıştılar :) Sonra zaten hemen alıştılar birbirlerine.Erkek olan gonzales diğerinin yanında biraz çelimsiz kalıyor.Ama birbirleriyle neredeyse hiç kavga etmediler.Yalnızca 2defa küçük küçük sataştılar birbirlerine, sonra zaten ne zaman kafese doğru kafamı çevirsem erkek gonzales dişinin üstüne binmeye çalışıyor sürekli çiftleşmeye çalışıyor :) 2 gündür gözlemliyorum, erkek sürekli dişinin üstüne biniyor, dişi de ters bi tepki vermiyor.Dişinin arkasını çevirip baktığımda dişilik organında çok hafif kanama ve beyaz jel kıvamında bir sıvı gördüm sanırım.1 gün geçti kanama hala aynı miktarda çok hafif duruyor.Size sorum şu olacak:

Erkek 1,5 aylık iken çiftleşirlerse dişi gonzales hamile kalabilir mi ? Erkek çiftleşecek olgunluğa ulaşmış mıdır ? Çiftleşme mümkünse dişiyi kaç gün erkeğin kafesinde bırakmam yeterli olur ? Anlattığım duruma göre yorumlarınız nelerdir, cevaplarınızı bekliyorum

darkprince55
29.04.10, 09:15 PM
normalde 2 aylıkken olgunluga ulasıyorlar. erkek olgunluga ulasmıs olabilir fakat bu seferde yavruların saglıklı dogup dogamiyacağı kesin degil

hiliklefilik
03.05.10, 04:49 PM
senin dediğin risk eğer dişi olgunluğa ulaşmamışsa yavruların sağlıksız doğması mümkün.Ama dişi zaten 3,5 aylık erkek 2 aylık sanırım üreme yetenei kazanmıştır 2 ayda.Bir de dişiyi erkeğin kafesinde çiftleşme için kaç gün bekletmeliyim ?

leydim_cici
03.05.10, 10:01 PM
arkadaşlar eniştem şimdi bana bir hamster getirdi beyaz renkli kırmızı gözlü fotolarını koyamıom çünkü kameramız bozuk sizce türü ne olabilir gonzalesmi acaba

selman
04.05.10, 10:20 AM
suriye hamsterlarında ve gonzales (campbell, rus cüce) hamsterlarında belirttiğin renkler mevcut. ikisi arasındaki en büyük fark boyutlarıdır fakat yavru bir suriye ile yetişkin bir campbell birbirine karıştırılabilir. fotoğraf koyma şansın olursa veya sitedeki diğer fotoğraflarla karşılaştırarak türünü anlayabilirsin.