PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Daha bebek olduğu için kendi mamasından yesin?"

*Hazal*
04-24-2010, 11:22 AM
Arkadaşlar merhaba, ben luffy'mi 3 gün önce aldım herşey cok güzel gidiyor, çokta iştahlı maşşallah :) ama aldığım yer daha çok küçük olduğu için sadece mamasını yesin başka hiç birşey vermeyin, bunlar cok hassas hayvanlar birşey olabilir dedi fakat ben çoğu yerde okudum meyve ve sebze yemeye ihtiyaçları var ve çok yararlı olduğunu söylüyorlar ve bunu bebek hamster yetişkin hamster olarak ayırmamışlar.. luffy'min ne kadarlık olduğunu bilmiyorum ama dendiğine göre annesini yeni emmeye bırakmış.. siz sanırım luffy'nin ne kadarlık olduğu hakkında tahmin yapabilirsiniz ben anneleri nekadr süre emdiklerini bilmiyorum. birde meyve, sebze yerse ona bi zararı olurmu? teşekkürler şimdiden herkesee :rolleyes:

aysu_levent
04-24-2010, 01:53 PM
hayır zararı olucağını sanmıyorum ama sakın turunçgillerden verme ishale yol açıyor onun dışında haftada 1 , 2 kere brokoli verebilirsin. Havuç,lahana,çekirdek,leblebi,mercimek vb. yiyecekleride verebilirsin

selman
04-24-2010, 03:23 PM
10. - 15. günden itibaren katı yem yemeye başlıyorlar ama yavru olduğu için protein içeren yiyecekleri biraz daha fazla verebilirsin haftada 1 - 2 kere; iyice haşlanmış yumurta, yağsız tuzsuz peynir, haşlanmış tavuk gibi ama aynı gün yatmadan önce kalanları alman gerekir, bozulursa zehirlenebilir. taze meyve ve sebzeleri de küçük küçük vermen iyi olur. haftada 1-2 kerede tuzsuz ve kabuklu olarak fıstık, fındık, keçi boynuzu verebilirsin.

sakın yavru diye sütü direk olarak vermeye kalkma sütten kesildikten sonra süt verilmesi sağlığı için tehlikeli ama yoğurt, peynir gibi süt mamüllerinin verilmesinde bir sakınca yok.

*Hazal*
04-24-2010, 04:14 PM
tamam teşekkür ederim dediklerinizi yapıcam :)

darkprince55
04-24-2010, 11:12 PM
boyutu paşmarıgını geçecek kadar buyumusse yaşı rahat 1 ay vardır. sebze ve meyve çok faydalı onlar için özellikle havuç. hem kemirme güdülerini gideriyorlar hemde bolca vitamin alıyorlar;)

*Hazal*
04-24-2010, 11:15 PM
evet başparmağımdan daha uzun. tamam bundan sonra gönül rahatlığıyla verebilirim saol :)

darkprince55
04-24-2010, 11:16 PM
ozaman yası uygundur :) buarada salatalıgada bayılıyorlar benim yavrular 10 gunlukken salatalıgın ic kısmını öyle bir kemiriyorlardıkı böyle bir tatlılık yok :D:D

*Hazal*
04-24-2010, 11:25 PM
ben şimdi verdim ama çok fazla yemedi ucundan kemirdi sadece :S çarkını çevirmekle uğraşıyor şuan acıkınca yer sanırım :)

darkprince55
04-24-2010, 11:27 PM
Havuc mu verdin? carkta biraz kossun yorulsun ozaman bak nasıl yiyecek ;)

*Hazal*
04-24-2010, 11:29 PM
hayır salatalık verdiimm

darkprince55
04-24-2010, 11:34 PM
salatalık yedigi zaman su ihtiyacını da ondan karsılıyabiliyor ama fazla yemesin bagırsak problemi olmasın Luffy'de :D