PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : doğdular :)

dilara
04-20-2010, 05:32 PM
dün akşam poposunda küçücük bir şey farketmiştim,ama sadece elime aldıgımda beliriyordu(yani biraz sıkınca)
dün tam 16. günüydü (:
sabah 5 gibi vikvik seslerine uyandım bir baktım doğurmuş 3 tane (:.
eski hamster'imin yavruları gibi deillerdi cok tatlılar ve kafeste değişik bi koku oldu ve cok hoşuma gitti :rolleyes:
ayrıca kapı zili gibi ötüşleri var cok şekerler :rolleyes:.
bi sorum olcak sadece, kafesi yerinden oynatmam mı gerekiyor yoksa ellemem mi ? ya da kafesi ellesem de yavruları mı ellemesem :confused: nasıl yemini değiştircem , su vs koyacağım :confused: mesela evini cıkarmıştım evine doğurur yavrularını göremem diye ama şimdi koymak istiyorum :( nasıl yapcam? kıskanıp yer mi yavrularını ..

mrbkrts
04-20-2010, 06:10 PM
öncelikle hayırlı olsun:)tüm bu soruların cevaplarını : [Only Registered Users Can See Links] bu linkten bulabilirsin veya üreme-doğum konularında ama kısaca özetlemek gerekirse:
1-kafese artık su&yem değiştirme haricinden annelerini huzursuz edecek şekilde yaklaşma!
2-yavrular katı yem yemeye başladığı zamana kadar ki en az 1 ay deniyor,yuvayı temizlememelisin!
3-kafesin yanında yavruları ve anneyi strese sokacak kadar yüksek ses,gürültü,patırtı olmamasına dikkat edeceksin.
4-yavrular en az 1 aylık olana kadar sevmek yok!1 aydan sonra da annenin yaklaşımına göre sevmen faydalı olabilir(ısırılmak istemiyorsan)!
5-anne emzireceğinden annenin protein ihtiyacı her zamankinden fazla olacağından yumurta,peynir verilmesinden fayda vardır.

umarım yardımcı olmuşumdur.bu bilgilerin hepsi ''hamsterim.com'' sayfasından öğrenilen bilgiler ve tecrübelerdir.

mrbkrts
04-20-2010, 06:12 PM
hamsterın eğer gonzales ile yine faydalı olabilir!benzer soruları sormuşum:)
[Only Registered Users Can See Links]

youngboiy
04-20-2010, 06:31 PM
gerekli bilgiler verilmiş zaten bizede iyi dileklerden başka bişi sölemek kalmışş :D hayırlı olsun güle güle büyüt yavruları dikkatli ol anneye iyi bak :)

dilara
04-20-2010, 06:38 PM
evet gonzales (: 3 tane yavrusu oldu .D jelibona benziolar .D

ziqiDiqonzaLes
04-20-2010, 06:52 PM
çok sevinidm asya hayırlı olsn kanky

benimde 3 tane oldu ewt aynı jelibon gibi amaa bende öle hoş bi koku yok :D:D.

benimkiler kafesin içinde dolaşmaya başladılar çok sefiorum yürümelerini

youngboiy
04-20-2010, 08:25 PM
darısı bizim hamişerlerimizin başına :)

ziqiDiqonzaLes
04-20-2010, 11:13 PM
inş kardeşim özellikle youngboiy(ad ney ) çok istiorum torunun olmasını:D bana çok yardımın dokunuo saol kardeşim :D:

darkprince55
04-20-2010, 11:57 PM
saglıkla büyütesin :) benimkiler baya buyudu:)

ziqiDiqonzaLes
04-21-2010, 12:28 PM
saol kardeşim hayırlı olsun bu arada :D

youngboiy
04-21-2010, 01:12 PM
ziqiDiqonzaLes tşk ederim kardeşim inş....yardımımız dokunuyorsa ne güzel sevindimmm :D