PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : doğuruyorrrrrrrrrr

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:07 PM
hasmterim şu anda doğuruyor yavrusu çok igrenç pembe gibi ama çooooooook mutluyum yha çokkk bide hamsterim kafesin en dibini kazıdı yavruların popoları kafesin tabanına değiyor bir sorun olurmu:D:Dçooook mutluyummm:D:D:D:D:D:D

youngboiy
16.04.10, 08:13 PM
demek ki kanaması o yüzdenmiş çok sevindimmmm darısı bişzim hamsterlarımızın başına yavrulara dikkat et aman diyim

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:14 PM
kardeş naıs ldikkat edim ayrılma burdan cevaplar yazz bana çok heycanlıyım

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:15 PM
bide annesi kazdı yha derini üstü örtük ama yavrularaı tabana talaş ve peçetenin olmadığı bitr yere doğurruyor ne yapim * çok heycanlıyım ne olur yardım

matum
16.04.10, 08:21 PM
doğuran annelerimin çoğu dediğin gibi kazdı, ne kadar uğraşırsan uğraş öyle yapacak merak etme kötü bişey değil o. Hayırlı olsun bu arada : )

dilara
16.04.10, 08:24 PM
hayırlı olsun umut .D
benimki de doğurcak inş :)
dede oldun 13 yaşında :p
olcaksın yani .D

matum
16.04.10, 08:25 PM
bi de mümkünse sabaha kadar uzak dur kafesten, rahatsız olmasın ilk doğumuysa hele onun için de zor.

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:30 PM
çok saolun ilk doğumu sen de sağol asya inanın çok güzel bir duygu hemde çoook

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:31 PM
dede oldum ewt çoook mutluyum inş. aLLaH heqinize bu duyquyu yaşaTır

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:32 PM
ama yinede endişeliyim yavrular çok hassah deilmi kafesin tabanıda sert orada nasıl rahat edecekler
?

matum
16.04.10, 08:33 PM
bugün sabah benimkilerden biri de doğuruyordu, hem de çok özel bi renk. Doğum biteli saatler oldu çok ehli olmasına rağmen daha bakmadım kaç tane. Biraz sakinleşsin bakarım. Bu arada hani altı boşluk olmuş ya oraya talaşla falan doldurma yoksa panikliyor direk anne, 1 yıl önce tecrübe etmiştim neyseki bişey olmamıştı.

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:34 PM
ya bide onlara nasıl dikatli bakabilirim annesi yemez demi çok heycanlıyım off lütfen yardım bilgilerinizi paylaşın da hamstrei alalı yaklaşık2 hafta oldu doğurdu :D çook şansluyum hea :D:

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:35 PM
iannmıyorum şu anda anne peçeteleri yavrularının üstüne taşıor D:

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:36 PM
matum baan çok yardımın dokundu saol kardeşim valla

matum
16.04.10, 08:37 PM
ama yinede endişeliyim yavrular çok hassah deilmi kafesin tabanıda sert orada nasıl rahat edecekler
?

çok hafifler merak etme anneleri üzerlerine abanmadan rahatsız hissetmezler, rahatsız hissettiklerinde de ciyaklarlar bu sefer anne pozisyonunu değiştirir durum düzelir. Memeye ulaşamayınca da ciyaklarlar bu arada.

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:37 PM
ben valla şu an renklerini ayırt edemiom kaçtene doğurdu acaba ne zaman bakim kaçtane doğurduna :????

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:38 PM
onunda ilk doğuma bende küççük yaşta dede oldum tabi normal :D:D. psikolejim etkilendi

matum
16.04.10, 08:40 PM
matum baan çok yardımın dokundu saol kardeşim valla

rica ederim ne demek peçeteyi de taşır yavrulara sen bakmayacaksın anneye bak sen : ). yemini suyunu eksik etme yeter. Bi de kafesi temizleme, çok kokar da temizlemen gerekirse bana mesaj at nasıl temizleyebileceğini acıklayım ama 100de 100 bir temizlik bekleme yavru varken olmuyo

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:40 PM
neyse ben kaçim siz yorumları önerileri yazın kafes pc odasında raatsız olmasın canlarım benim :D grşrz

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 08:41 PM
iide ben ane ve yavru kafesteyken nasıl deiştircem yemini :D tırsarım bee

matum
16.04.10, 08:44 PM
ben valla şu an renklerini ayırt edemiom kaçtene doğurdu acaba ne zaman bakim kaçtane doğurduna :????

tüyleri çıkmamıştır hiç ama gözleri siyah siyah belli olup olmadığına göre az çok tahmin edebilirsin rengi (gonzales diye biliyorum hamsterının). Yuva kesinlikle bozulmamalı. anne yuvada olmadığı bi zaman bozmadan bakabileceksen bak, yoksa boşver ilerde tecrübe edinince başka yavrulara bakarsın

dilara
16.04.10, 08:44 PM
doğuruyor mu yoksa doğdularmı O.o
ayrıca bilen biri doğum ortalama kaç saat/dakika sürüyor ?

matum
16.04.10, 08:45 PM
iide ben ane ve yavru kafesteyken nasıl deiştircem yemini :D tırsarım bee

yemi değiştir bişey olmaz merak etme onu : )

matum
16.04.10, 08:47 PM
doğuruyor mu yoksa doğdularmı O.o
ayrıca bilen biri doğum ortalama kaç saat/dakika sürüyor ?

valla bi yerde okudum doğumlar arasında 1 saat oluyo diye ama abartılı geldi mesela 8 yavruyu 3 saatiçinde doğurdu benimki. Ortalama bi süre söylemek yanlış olur yavru sayısına göre çok oynar bu iş çünkü.

youngboiy
16.04.10, 08:55 PM
okurken ben bile heyecanlandım ki ziqiDiqonzaLes arkadaşımız nasıl hyecanlanmasın...ama diiim şimdi ilk kez doğuran bir anne ve ilk kez dede olan sen...anneye çok iyi bak matum bu konularda oldukça tecrübeli bilgileri gerçekten işe yarıyor...eee sanırım yuvasına doğurmuyordur ve doğum işleminden sonra yuvaya taşıyacaktır yani emin ol anne hamster senin kadar yavrularının rahatını düşünüyordur merak etme sen :) Allahım ne güzel bir duygu yha uzun zamandır yaşamıyorum böle bu duygu...süper yha

youngboiy
16.04.10, 09:05 PM
fotoğraflarını bekliyorummm ben özellikle :)

aysu_levent
16.04.10, 09:12 PM
onları hep oraya yatırır merak etme bişe olmaz o onun yuvası bozmaya kalkarsan kıskançlık yapabilir tekrar çoğalmasını istemiyorsan babayı ayır bence bide annenin bu zamanlarda ek besine ihtiyacı olacaktır onlarıda az miktarda yeşillik verebillirsin haftada 1 kere falan haşlanmış tavuk yada yumurta ver çok seviyorlar yavruların pembe et gibi durması doğal :D ayrıca kafesin yanına yemek vermek dışında çok yaklaşma bence , kafesin talaşınını deiştirmekse 2-3 hafta sonra falan daha fazla bilgi öğrenmek için konulara göz atabilirsin FOTOLARINI BEKLİYORUZ güle güle büyüt

darkprince55
16.04.10, 09:58 PM
hayırlı olsun kardesim aynı duyguyu 3 hafta once ben yasadım:) hergun uzaktan uzaga baktım nezaman tuylencekler nezaman kafes icinde kosusturcaklar diye :) cok cabuk buyuyorlar suan da 4 tane minicik hamsterim var carkta bile kosmaya basladılar keske hep o boyda kalsalar :D ben yemligin icine extradan brokoli ve havuc koymustum ama ertesi gun sebzeleri al cunku bozulursa anne icin dolayısıyla yavru icin zararlı olur. güle güle büyüt

ziqiDiqonzaLes
16.04.10, 10:12 PM
doğurdular asya ayrıca teşekkürler

ziqiDiqonzaLes
arkadaşlar yorumlanızı dikatle okudum çok saolun

ziqiDiqonzaLes
hee bu arada resimlerini koyarı umarım poz verriler bücürler D:D:. dedelerine...:D.

biftekk
16.04.10, 10:18 PM
İlk önce hayırlı olsun kardesim :) şimdi bir sorum olacak yavrular bildiyiniz gibi çok ince oluyor kafes tellerinden geçebilme ihtimalleri wrmı?

biftekk
16.04.10, 10:21 PM
Ha birde proteyini eksik etme anneden çünkü proteyini eksik olunca yavruları yiyebiliyor özellikle yumurtanın beyazını ver neredeyse %99 u proteyin :) bunun haricinde peynir havuç yağurt marul elma vb şeylerde vermelisin

nick_name
16.04.10, 10:22 PM
inceden kastınıza bağlı :) benimkiler 2,5 mm'lik olanından geçmişti.

MoFiN <3
17.04.10, 12:25 AM
bnde 12 yaşında babaanne oldum :D

ziqiDiqonzaLes
20.04.10, 07:01 PM
valal benim yavruların telden geçme gibi bi derdi yok

youngboiy
20.04.10, 08:27 PM
çok nadirdir yha telden geçmeleri ama olabilir tabi...
eeee nasıl gelişimi yavruların sağlıklıdırlar umarım :)

ziqiDiqonzaLes
20.04.10, 11:10 PM
ewt annelerenie arada yeşillik yumurta ve kuru besinler veriorum özel yemide var temizlikte yapmıorum güzel bir aile tablosu:Dçok mutluyum canum torunlarum benimxD

gayetde sağlıklı gibiler ayrıcane önerirsisiniz acaba en sağlıklı gelişimi için

bide ben tam net olarak ne zaman elime ali mayırım onu annesinden

aysu_levent
21.04.10, 10:35 PM
bende 12 yaşında anneanne oldum ama ne yazık ki büyüyünce pet shopa verdim :(

ziqiDiqonzaLes
21.04.10, 11:24 PM
aa üzüldüm ama o duyfuyu tatmak bile bişe :D:D:

umarım tekrar doururu yavrun yine annane olursun

aysu_levent
22.04.10, 05:11 PM
bi erkek hamster ayarladm bile ama benimki için şuanda biraz erken :D :D