PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biri ölmüş :'(

Basakolin
14.04.10, 08:22 PM
biliyorsunuz hamsterim doğurmuştu 5 tane şimdi 4 oldu bilmiyorum :( rozy yedi galiba çok üzüldüm haberiniz olsun istedim

youngboiy
14.04.10, 08:45 PM
:( üzüldümm

Berk
14.04.10, 08:52 PM
acaba yavru hastamıydı bişiyi mi vardı :/ senden bir gün önce benim hamster da doğurmuştu. benim yavrulara da bişi olurmu ki :(

dilara
14.04.10, 08:53 PM
geçmiş olsun :( benimki de hamile umarım yavrularını yemez ya :/ soğurum ondan..

mrbkrts
15.04.10, 10:44 AM
başak üzülme,benimki de yedi yavrusunu ama büyük olasılık ölü doğduğuna inanıyorum.doğanın gerekleri bunlar,bir nevi denge...o yüzden bu hayvanlardan soğumamak gerekir diye düşünüyorum.

selman
15.04.10, 11:05 AM
tüm önlemleri almana rağmen hala yavruyu yemişse iç güdüsel olarak mutlaka bir sebebi vardır. mrbkrts arkadaşımızın dediği gibi doğal denge, yapabileceğimiz bir şey yok.

Basakolin
15.04.10, 07:10 PM
neyseki daha bağlanmamıştım..üzüldüm ama yapacak bişi yok ölü doğmamıştı ama galiba hastaydı bilemiyorum..ben rozy'me güveniyorum çok iyi bi anne kendisi yavrularını çok güzel koruyo bi nedeni vardır o yüzden o kadarda üzülmüyorum.. bu arada yarın hamsterlerimin 2. haftası bide katı yem yeemye başladılar neden ? ayrıca hamsterleri dayanamıyorum eldivenle elime alıyorum bişiy olmuo bi sorun çıkarmı?

mrbkrts
16.04.10, 10:25 AM
başakcım(kardeşimden de ufaksın o yüzden böyle hitap ediyorum,yanlış anlamazsın inşallah,27 yaşındayım bu arada),
hemen hemen aynı sorunları ben de yaşadım gonzaleslerimin doğumu sırasında,hafiften renkleri,tüyleri çıkmaya başlamıştır,kime benzediği de belli olur :) 1-2 haftaya kadar sütten de kesilecekleri için katı yemle tanışmaya başlamalrı normal.benimkiler 29 mart doğumlu ve şu anda tamamen sütten kesilmiş hatta anneden ayrı yatar durumdalar.sen hesap et kaç haftada bunların olacağını.
sevme olayına gelince ben başlık bile açmıştım:)çünkü dayanılmayacak kadar tatlılar,insan hemen sevmek istiyor ama diğer arkadaşların da tecrübelerine ve her hamsterın karakterinin ayrı olacağı bilgisine dayanarak bence biraz daha bekle,seveceksen de annenin tepkisini ölçüp sev,elinin kokusunu kafesteki talaşla kamufle edip sev derim ben.bu kadar riske girmene de gerek yok,1 hafta daha dayan bence.
benden bu kadar:)

Basakolin
16.04.10, 07:17 PM
yanlış anlamam tabiki abi xD elimde eldiven olduğu için kokusu geçmio zaten aldığımdan bu yana annenin tepkileri kötü yönde değil bana güvenio çünkü kokuma alışık zaten ısırmıyoda bebeklere yaklaşınca :D Annenin tepkisi konusunda sorun yok diye düşünüyorum ama kokum konusunda bişiyler olabilir ama sorun yaratmıyor çünkü anne hala emzirio xD