PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kedicikler ile ilgili bi soru

dilara
04-11-2010, 08:59 PM
ben kucukken astım hastasıydım ama gecmıstı kedı beslıyordum ve kedı hastalıgımı nuksettırdı ve vermek zorunda kaldık:( acaba astım hastalarını etkılemeyen bı kedı turu var mıdır bılgınız varsa.. sımdıden tesekkur

jet_bir
04-11-2010, 09:36 PM
bilmiorum ama öle bişey duymuştum bi dergide okudum hayvan sever astım hastalarına die ama tam bilmiorum

dilara
04-11-2010, 09:37 PM
tam bilen varmı ? :( kedileri cok seviyorum ama hemen hasta oluyorum alerjenleri yüzünden :/

youngboiy
04-11-2010, 10:47 PM
çok geçmiş olsun öncelikle...peki hastalığını nüksettiren etmen sey ne.yani kedileri severken doktor tavsiyesi ile ne bileyim maske eldiven tarzı seyler kullandın mı..burdan net bir cvp alamazsan en garanti kendi doktorona danışmalısın bence sağlığını riske atmamalısın...

Berk
04-12-2010, 02:55 AM
genleriyle oynayıp saçma sapan tüysüz falan kedi yapıyolar anca onlar astımına dokunmaz. alerjin varsa sanırım yapacak bir şey yok :( ama hastalığını kedinin nüksettirdiğinden emin olmak lazım... bazen doktorlar alerjik reaksiyonları direk evcil hayvanlara bağlıyorlar... mesela benim kardeşimin bi çeşit toza karşı alerjisi varmış hemen evde kedi veya köpek var mı diye sormuşlardı...

dilara
04-12-2010, 02:46 PM
kedilerin alerjenleri bana dokunuyor ama bi tür varmış araştırdım biraz ama bulamadım.ya da gözümden kaçtı neyse işte..akciğerimde birikme yapıormuş onlar.o tüysüz kediler cok korkutucu oluyorlar :(

matum
04-12-2010, 04:38 PM
tüysüz bir tür var gerçekten türü sphynx genleriyle oynayarak değil de doğal mutasyonlar sonucu ortaya çıkmış bir tür.

matum
04-12-2010, 04:39 PM
aslında tamamen tüysüz de sayılmazlar ama astımı nüksetmeyecek kadar azdır tüyü

dilara
04-12-2010, 04:54 PM
[Only Registered Users Can See Links]

bana hiç sevimli gelmediler :/

youngboiy
04-12-2010, 09:20 PM
banada kesinlikle :)

hamsteradmin
04-13-2010, 01:56 AM
Resimde görülen kediler Spyhnx. Öncelikle alerjinizin tam olarak neye olduğunu öğrenmek için test yaptırmanızı tavsiye ederim, çünkü bazen giydiğimiz polar bile buna neden olabiliyor. Anneler genellikle küçük çocuklarla kedi büyütme taraftarı olmadıkları için gerçekten alerjiniz olup olmadığını anlamada da kediyi verebiliyorlar. Önce test yaptırın, eğer hala alerjiniz varsa bunun için artık çözüm olan tedaviler var, iğneler, haplar, fısfıslar vs. Tabi bir kedi veya köpeğin ortalama 15 yıl yaşayacağını düşünerek emin olmadan bu sorumluluğa girişmemek gerek.

Sevgiler