PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamster yavrusu

dilara
04-10-2010, 10:26 PM
doğum yaptığında yavrularını yememesi için ne yapmalıyım ? yanına yaklaşmayacağım ama içgüdüsel olarak yiyorlarmış :(
bir de benim hamster'im birazcık zayıftı hamile kaldıgında..
şimdi topladı kilo aldı ama yavruları zayıf olursa onları yer mi ? hemen yanından alsam anne sütü içmedikleri için ölür mü yavrular :( ?

cevaplarınızı bekliyorum :rolleyes:

Berk
04-10-2010, 10:32 PM
anne yavruları çok büyük bi sorun olmadan yemez. yanına yaklaşsanda bişi olmaz yani günde bi kaç kere bakıyorum ben yavrulara... sen anneyi güzelce besle annede yavruları besler :) ama başka hamster varsa kafeste onu al çıkar...

dilara
04-10-2010, 10:33 PM
başka yok kızım tek ama zayıf biraz ondan yavruları da zayıf olunca yiyiormuş sanırım :(

youngboiy
04-10-2010, 10:49 PM
genelde yavrularının hasta olduğunu bakamayacağını ve zayıf olduğunu hisstiği anda yer..yememesi için anneye çok iyi bakmalısın...ben protein kalsiyum içeren yiyeckler vermelisin...beslenme bölümünde gerekli açıklamalar var...

Berk
04-11-2010, 12:24 AM
ben sana kendi anne hamster mı nasıl beslediğimi anlatıyım; her gün ufak bi parça havuç,yine ufak bi parça yeşillk, az bişi elma... 2 günde bir de haşlanmış yumurtanın sarısından bir parça veriyorum. yavruları yemek bi yana onların yanından bile ayrılmıo :) yani güzel güzel beslersen anneyi o devamını hallediyor :)

elmyra
04-11-2010, 03:50 AM
Evet önemli olan annenin iyi beslenmesi. Yavrularla anneyi çok rahatsız etmemeye çalış. Yavrulara asla dokunma. Berk'in de söylediği gibi havuç, elma, yumurta yanında ceviz, süte batırılmış petibör bisküvi verebilirsin. Beslenme bölümünü ve doğum üreme kısımlarını oku. Yavru bakımı başlığı var. Bunlara dikkat ettiğin sürece bir sorun yaşama olasılığın oldukça düşük :)

darkprince55
04-15-2010, 06:50 PM
bende dogumun ilk gununden beri kafese fazla yaklasmadan baktım cok sükür 4 yavruda hayatta kaldı:) anneyi korkutmadıgın surece sorun olmaz anneyi iyi beslemeye bak;)

tarum1
01-28-2011, 07:54 PM
yumurtayı 4 günde bir ver

Bademm
01-28-2011, 08:17 PM
Beslemeyle alakalı protein bol alsın yeter :)

-ErgünCan-
01-28-2011, 08:32 PM
Evet.Bu çok önemli Tarum1 4 günde 1 gibisinden bir kural yok.

cıtırcık ve pıtırcık
01-28-2011, 10:42 PM
protein gerekli. doğum yapınca yumurta verme sıklığını arttırmak iyi oluyor. ayrıca kızının ilk doğumu mu?

-ErgünCan-
01-28-2011, 11:29 PM
Haşlanmış protein içerikli maddelerin üzerine 1 damla zeytinyağı iyi olur.Ayrıca doğumdan sonra kafese yumurtaydı falan koyamazsınız çünkü kafese elinizi sokamazsınız yumurtayı almak için almazsanız bozulur.Bu yüzden doğum öncesi beslemek önemli,doğumdan sonra anne protein eksikliğinden yavru yiyebiliyor.