PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şuan ki Meslekleriniz ya da hayal ettiğiniz meslekler ? :)

Berk
04-10-2010, 09:49 PM
İlk önce kendimle başlıyım... Kocaeli üniversitesinde gazetecilik bölümü öğrencisiyim... ama kafamda ki asıl meslek sinema üzerine yoğunlaşıp yönetmenlik seviyesine kadar çıkmak... :)

-ErgünCan-
04-10-2010, 09:50 PM
Ben daha küçüğüm ama veteriner olmak çok istiyorum :)

Berk
04-10-2010, 09:53 PM
Ben daha küçüğüm ama veteriner olmak çok istiyorum :)

kaç yaşındasın ? lisedeyken sayısal bölümü seçersen, birazda çalışıp uğraşırsan veterinerliği kazanırsın :)

bizim hamsterları hastalanınca sana getiririz :D

-ErgünCan-
04-10-2010, 09:54 PM
11 :( :)

Basakolin
04-10-2010, 09:55 PM
ya veteriner yada mimar olmak istiyorum :D

Berk
04-10-2010, 09:57 PM
ya veteriner yada mimar olmak istiyorum :D

ohoo herkes veteriner olmak istiyor :) ortak iş kurun bari :)

dilara
04-10-2010, 10:11 PM
gazeteci olabilirim bilmiyorum (: uzun süredir bende veterinerliğe ilgi duymaya başladım.belli olmaz.çünkü ineklerle aram yok :F ama gıcık bir veteriner olmam heralde.en azından "fare bakmıyoruz" diyip çat telefonu kapamam :D cok seviyorum hamsterları (:

Berk
04-10-2010, 10:23 PM
gazeteci olmak istiosan güzel :D ben severek okuyorum :D

dilara
04-10-2010, 10:29 PM
ama iş bulamam falan diye korkuyorum işte :d biraz zor işler..en azından tanınan yazar olmak ..neyse bilmiyorum.bakcaz önümde daha lise var 8. sınıfım henüz..

Jeli
04-10-2010, 11:05 PM
sakarya üniversitesi zihinsel engelliler öğretmenliği..1. sınıf..istediğim mesleklerden biri. ekstra olarak kitap yazıyorum 2 kitap yazdım şuana kadar. yayınlanmadı :)

k35
04-10-2010, 11:09 PM
lise 4 bilgisyar bölümü teknik servis ögrencisiyim ayrıca güvelik sistemleri ve elektrik ve elektronik bilgim var :)

murat
04-10-2010, 11:51 PM
Dil bölümünde üniversitede akademik kariyer yapmak istiyorum, ya da çevirmenlik.

İstediğim bölümler :

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı
Alman Dili ve Edebiyatı
İngiliz Dili ve Edebiyatı
İngilizce-Fransızca Çevirmenlik

Leke
04-11-2010, 12:11 AM
bilgisayar mühendisi ya da veteriner :)

Berk
04-11-2010, 12:13 AM
sakarya üniversitesi zihinsel engelliler öğretmenliği..1. sınıf..istediğim mesleklerden biri. ekstra olarak kitap yazıyorum 2 kitap yazdım şuana kadar. yayınlanmadı :)

yazdığın kitaplardan kesitler paylaşırsan ne güzel olur :) tamamını hiç bi yerde paylaşma çalar yayınlarlar :D

Berk
04-11-2010, 12:14 AM
Dil bölümünde üniversitede akademik kariyer yapmak istiyorum, ya da çevirmenlik.

İstediğim bölümler :

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı
Alman Dili ve Edebiyatı
İngiliz Dili ve Edebiyatı
İngilizce-Fransızca Çevirmenlik

hangi şehirde okumayı planlıosun ?

murat
04-11-2010, 12:38 AM
İstanbul, ama erasmus öğrenci değişimi programıyla yurt dışında üniversite okumayı düşünüyorum. :)

Berk
04-11-2010, 12:51 AM
İstanbul, ama erasmus öğrenci değişimi programıyla yurt dışında üniversite okumayı düşünüyorum. :)

en güzeli :)

youngboiy
04-11-2010, 10:47 AM
gazi üniversitesi seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenliği 1.sınıf okuyorum...olursa öğretmenlik olmazsa yüksek lisans bilmem ne üniversitede kalıp araştırma görevlisi olarak başlamak ve yükselmek..oda olmadı rehberlik :P en son çare bi otelde veya seyahat acentesinde çalışmak olacak....sıralamam bu en çok istediğimse öğretmenlik...

Berk
04-11-2010, 01:09 PM
gazi üniversitesi seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenliği 1.sınıf okuyorum...olursa öğretmenlik olmazsa yüksek lisans bilmem ne üniversitede kalıp araştırma görevlisi olarak başlamak ve yükselmek..oda olmadı rehberlik :P en son çare bi otelde veya seyahat acentesinde çalışmak olacak....sıralamam bu en çok istediğimse öğretmenlik...

2 senelik bi bölüm o sanırım ? duymamıştım adını daha önce :)

youngboiy
04-11-2010, 05:44 PM
hayır 4 senelik bi bölüm atanması olmadığı için öğretmenliğin bu sene son...yani sadece seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği adı altında bi bölüm olacak...turizm lisesi çıkışlı olmamdan kaynaklı bir tercih ve benim için doğru bir tercih oldu :)

biftekk
04-11-2010, 05:53 PM
Bn daha küçüym ama veteriner olmak istiyorm çünkü her hayvanı çok seviyorm bununda etkisi vr ama başıma bir olay geldi o zaman karar verdm veteriner olmayı başıma gelen olaydn önce polis olcm diyordm ama artk veteriner olmak istiyorum

Berk
04-11-2010, 06:21 PM
hayır 4 senelik bi bölüm atanması olmadığı için öğretmenliğin bu sene son...yani sadece seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği adı altında bi bölüm olacak...turizm lisesi çıkışlı olmamdan kaynaklı bir tercih ve benim için doğru bir tercih oldu :)

sevdiğin bi şeyi tercih etmen başarılı olman için çok önemli zaten :) umarım hedeflerine ulaşırsın...

Berk
04-11-2010, 06:22 PM
Bn daha küçüym ama veteriner olmak istiyorm çünkü her hayvanı çok seviyorm bununda etkisi vr ama başıma bir olay geldi o zaman karar verdm veteriner olmayı başıma gelen olaydn önce polis olcm diyordm ama artk veteriner olmak istiyorum

başına gelen olay özel değilse paylaşırmısın :) merak ettim şu seni veterinerliğe sevk eden olayı :)

youngboiy
04-11-2010, 06:40 PM
tşk ederim berk :) umarım herkes istediği işlere sahip olur :)

Jeli
04-11-2010, 09:22 PM
yazdığın kitaplardan kesitler paylaşırsan ne güzel olur :) tamamını hiç bi yerde paylaşma çalar yayınlarlar :D

o hatayı bi kez yaptım.. şimdi orda burda paylaşılıyor. üzülüyo insan o kadar emeklerin sonucu altında isminin bile yazılmadığı kopyala yapıştır yapıp etrafa saçılıveriyolar.. yayınlarım kısa bi zamanda..;)

jet_bir
04-11-2010, 09:30 PM
ben eğer kafa adamarımı bulursam viking metali türkiye getirme istiyorum buradada çok hayranı var ama deneyen yok sözler zor :D yada rock metal karması bişey yapmak istiorum yani kurt cobain gibi en ii vokalıst :D

Berk
04-12-2010, 02:46 AM
ben eğer kafa adamarımı bulursam viking metali türkiye getirme istiyorum buradada çok hayranı var ama deneyen yok sözler zor :D yada rock metal karması bişey yapmak istiorum yani kurt cobain gibi en ii vokalıst :D

sen viking metal diosun sonra nirvana tarzına geçiosun olmadı ki :D sen 80lerde ki heavy metal i tekrar canlandırmaya çalış bence en sağlam yol o :)

mrbkrts
04-12-2010, 11:44 AM
mezuniyet:uludağ/iktisat,şu anda sakaryada özel bir şirkette finans uzmanı olarak çalışıyorum.
iktisatçı olun,mühendis/doktor/veteriner hariç herşey olursunuz:)şaka şaka...sevdiğiniz işi bulun onun bölümünü okuyun,gerisi hikaye...herkese mutlu gelecekler...

Jeli
04-12-2010, 11:46 AM
viging metal de tanınmış gruplar yok ama amatörler var(bek iyi yapamıyolar ama )..çok çok azda olsa hem evet kurt cobein güzel bi vokalist.. bi rolling stones - judas priest türkiyeye getir bence.. yada ne bilim hangi çılgınlık aklına geliyosa onu yap :D

selman
04-12-2010, 12:51 PM
bir hosting firmasinda unix/linux sistem uzmanı olarak çalışıyorum. işin doğrusu şöle teknolojiden uzak köfteci, büfeci gibi bir iş yapmak isterdim al/sat gerisini düşünme :)

mrbkrts
04-12-2010, 02:36 PM
selmanın yazısını görünce çaktın ben olayı,ne istedğimizde vardı di mi konuda:) ben hep biyolog olmak istemişimdir.national geographic te falan belgesel çekeyim,balıkadam brövem de var,şöyle maldivelere,karayiplere dalayım,balıkların belgeselini yapayım ama rehber öğretmenim aç kalırsın dedi bana biyolog olursan :) ben de iktisat yazdım:)

biftekk
04-12-2010, 03:59 PM
başına gelen olay özel değilse paylaşırmısın :) merak ettim şu seni veterinerliğe sevk eden olayı :)

Yok özel bir olay deyil 11 yaşlarında filenken Golden cinsi bir köpek besliyordum derken köpek bi gün hasta oldu dışkısı kanlı çıkıyordu veterinere götürdüm yediyi bişey dokunmuş kabız olmuş ve kabız oldugu için poposu yırtılmış merak edilecek bişey yok dedi aradan 1 ay filn geçti ama hala aynı şey devam ediyordu ve köpek resmen sürünüodu çok kötü olmuştu ve başka bir veterinere götüriyim dedim bu sefer öbür götürdüyüm veterinerde kanlı isalmi kanlı ısar mı ne olmuş dedi tam anlamadım ölümcül bir hastalık deyince şok olmuştum ve köpeyim yani crayz ertesi gün kalktıgımda ölmüştü belki o veteriner yanlış bir hata yapmasa tedaviye başlıyacktk ve belki crayz kurtulacaktı işte bu olay beni çok etkiledi o yüzden veteriner olmak istiyorum:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Berk
04-12-2010, 05:15 PM
oo :( çok üzücü bi olaymış :( umarım istediğin mesleği edinirsinde bizim hayvanları sana getiririz ::)

biftekk
04-12-2010, 09:11 PM
Teşşekür xD

Berk
04-13-2010, 12:01 PM
bir hosting firmasinda unix/linux sistem uzmanı olarak çalışıyorum. işin doğrusu şöle teknolojiden uzak köfteci, büfeci gibi bir iş yapmak isterdim al/sat gerisini düşünme :)

teknolojiye her zaman çok soğuk baktığım için işin çok zor geldi bana :) şuan ödev için kullandığım dreamweaver bile beni çıldırtıyor zaten :)

Berk
04-13-2010, 12:03 PM
selmanın yazısını görünce çaktın ben olayı,ne istedğimizde vardı di mi konuda:) ben hep biyolog olmak istemişimdir.national geographic te falan belgesel çekeyim,balıkadam brövem de var,şöyle maldivelere,karayiplere dalayım,balıkların belgeselini yapayım ama rehber öğretmenim aç kalırsın dedi bana biyolog olursan :) ben de iktisat yazdım:)

discovery'de bear grylls diye bi program var. bi eleman dağlarda taşlarda yaşam mücadelesi veriyor. ama belgesel cinsinde bi program :) yazdıklarından anladığım kadarıyla bayılırsın o programa :D

yalin08
04-23-2010, 02:08 PM
astronot olmak istiyorum!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Ginger
04-24-2010, 02:57 PM
ben de çoğu arkadaş gibi veteriner olmak istiyorum.. hayvanlara yardım etmek bir hayvanın iyileştiğini görmek ve onların sağlığına kavuşmasını sağlamak istiyorum..bu gerçekten çok güzel bir duygu...:)hele bir hayvanı ölümden kurtarmak tarifi imkansız bir şey...