PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su içme sorunu...

Berk
04-09-2010, 11:36 PM
Anne hamsterimın hamilelik döneminde ve doğumdan sonra daha hiç su içtiğini görmedim, ve su seviyesini titizlikle takip ettim içmediğine eminim. Suyu hergün tazelediğim halde içmemesinin sebebi ne olabilir ? normal yemin yanında her gün düzenli olarak yeşillik,elma,havuç veriyorum, onlardan suyu karşılıyor olabilir mi ? hamilelik döneminden önce hayvan bende değildi o yüzden eskiden içiyormuydu bilmiyorum. ama 3 haftadır su içmediğinden eminim... normalde de zaten günde 15 mm su içiyolar bunu elmadan havuçtan sağlar mı ki ?

hamsteradmin
04-09-2010, 11:37 PM
Evet sebzeler çok fazla su içerir, bunu başka başlıklarda da yazmıştık. Sebze miktarını azalt istersen.

Berk
04-09-2010, 11:41 PM
yavruların sağlıklı büyümesi için iyi beslemeye çalışıyorum anneyi. o yüzden sebzeyi kesmek içimden gelmiyor. belkide suluğa bi gıcıklığı vardır, başka bir sulukla deniyim bari :)

hamsteradmin
04-10-2010, 12:35 AM
Sebze yeterince su sağlar fazlası da ishal yapıyor o nedenle azaltmanı tavsiye ettim. sebze dışında da vermen gereken yiyecekler var, peynir yumurta gibi, onlarla dönüşümlü verebilirsin. Beslenme bölümüne bakman fikir verecektir.

Berk
04-10-2010, 12:05 PM
2 günde bir haşlanmış yumurtanın sarısının yarısından biraz azını veriyorum :) peynir pek vermiyorum ama vermeye başlarım bu aralar :)

youngboiy
04-10-2010, 12:22 PM
yavrular hayırlı olsun öncelikle güle güle büyüt :D anneyi iyi besle bence yeşilliği sağlık açısından biraz azaltmalısın bol protein içeren besinler vermelisin kolay gelsin