PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaplumbağa kuş civciv yavru ördek ev hayvanat bahçesi oldu:)))

Agentzero
06-28-2009, 07:49 PM
Merhaba bn kaplumbağalrımı 1.50 sene önce aldım ilk önce gözüme çok küçük gelmişlerdi ama zamanla büyüdüler ve artık kafeslerinden kaçıolar:DFakat son 1 haftadır artık yem verdiğimde yemiolar bile büyük ihtimalle ölecekler:(

Kanaryamı ise geçtiğimiz kasım ayında ölen muhabbet kuşunun yerine babam getirmişti.Geldiğinde yavru olduğu için simsiyah ufacık bi şeydi.Bu kanarya olamaz fln demiştim.Sonra giderek büyüdü ve altı sararmaya başlasada üstü hala kahverengi siyah:D Adı ise Boncuk veya Larry.Larry i ben söylüyorum.Boncuğu ise annem babam ve kardeşim taktı.1 hafta önce fazla zayıf olduğunu fark ettim ve hem ötmeyi öğrensin hemde biraz kilo alsın die 25-30 kanaryalı bi eve gönderdim:D 2hafta kadar orda kalacak.

Civcivlerimi ise mısır çarşısından yaklaşık 2 hafta önce aldım ördek yavrularıyla birlikte.2 civcivim dayanamadan öldü ama 1 civcivim hala duruyor büyüdü.Ördek yavruları (tabi artık onlara yavru denirse=)) hala sapa sağlam duruyor.Çok büyüdüler artık beyazlamaya başladılar Aldığım zmn küçücük bi şeydiler şimdi kafeslerine sığmıyorlar.

Resimlerini en yakın zmnda yükleyeceğim=)))

hamsteradmin
06-28-2009, 07:55 PM
Civcivleri sıcak tutman ve iyi beslemen gerekiyor o nedenle yaşamıyorlardır. pet şişeye sıcak su doldurup onu havluyla sarıp yuvalarına koyabilirsin, bununla ısınırlar, ancak iyi sarmaya dikkat et, yanmasınlar. Civcivler ne yer tam bilmiyorum araştırabilirsin, ama ördek beslediğim için ördeklere ıslatılmış bulgur verebileceğini söyleyebilirim. Bununla epey büyüyorlar :)

Kanaryana da ek besinler (yumurta gibi), ek yemler ve vitaminler vermen gerekiyor olabilir. Gönderdiğin evde kanaryalara nasıl baktıklarını detaylı olarak öğrenebilirsin.

Resimlerini bekliyoruz :)

DişisLy
08-06-2009, 05:22 PM
Şu boyalı olan civcivlerden aldıysan ondan ölmüş olabilirler. . :( Fazla dayanmıyorlar maalesef. Ben de beslemiştim bir zamanlar. 5 tanenin içinden sadece birisi büyüdü. Oda boyasız olandı. . Civcivlere yem olarak pirinç ve kırmızı mercimek gibi küçük taneli şeyler verebilirsin. :(:

episodetwo
08-06-2009, 08:10 PM
boyalı civciv diye bişi yok onlar sarı zaten onları gıda boyasıyla boyuyolar

DişisLy
08-06-2009, 10:03 PM
Bunlar sarı mı? Ya da gıda boyasıyla mı boyanmışa benziyorlar? Daha bu bebekler yumurtadan çıkmadan iğne ile yumurtanın içine enjekte ediyorlar bu boyayı. . Renkli olarak doğuyorlar. Büyük çoğunluğuda horoz oluyor. Tabi eğer yaşamayı başarabilirse. .

hamsteradmin
08-06-2009, 10:41 PM
Resimleri alma özentisi uyandırmamak için kaldırmak zorundayım, özelden link ver istersen.

DişisLy
08-07-2009, 02:27 AM
Peki, özelden linki yolladım. Teşekkürler. (:

episodetwo
08-07-2009, 03:01 AM
hmm ben gıda boyasıyla zannediyodum ama değilmiş ama araştırdım çok zararlıymış 1 hafta 10 gün yaşıyolar şuraya bak ya millet satmak için canına kıyıyo hayvanların ve o renk maddesi bağışıklık sistemini zayıflatıp ölmesine neden oluyo

hamsteradmin
08-07-2009, 03:28 AM
Dişisly, teşekkür ederim anlayışın için canım :D

DişisLy
08-07-2009, 03:41 AM
hmm ben gıda boyasıyla zannediyodum ama değilmiş ama araştırdım çok zararlıymış 1 hafta 10 gün yaşıyolar şuraya bak ya millet satmak için canına kıyıyo hayvanların ve o renk maddesi bağışıklık sistemini zayıflatıp ölmesine neden oluyo

Evet 10 gün ancak yaşadılar. Kanatlarındaki renkler çıkmaya başlamıştıki öldüler. . :S

Dişisly, teşekkür ederim anlayışın için canım :D

Rica ederim ne demek. (: Görüp almalarındansa resmin kaldırılması mantıklı. . (:

Macubass
11-20-2010, 07:35 PM
Arkadaşlar bizim de ev hayvanat bahçesi gibi. Kuş balık hamster kedi. Kedi yavru olduğundan yemiyo herhalde onları :D

ecem
11-27-2010, 04:04 PM
bn kuş beslemedim ama beslemek isterdim ztn annem izn wermio hamstera diil kuşa izin wercek kafasını uçurur ötüo die

sezgi_nilsu32
01-24-2011, 10:30 PM
bende kanarya beslemiştim annem pasta yaparken kekin içini alıp Tiki'me veriyordu o da afiyetle yiyordu =)

Bademm
01-24-2011, 10:41 PM
O civcivler çok satılıyo ama 10 günden fazla yaşamıyolar. Ben boyasız aldım biri öldü çok sıcak tuttum sürekli elimin altına geliyodu. Her gün dışarı çıkardım güneşlendim gezdi. Köye gönderdik kocaman olmuştu :) Oburcanı çok seviyorum umarım hala yaşıyodur :) Ördekleri merak ettim ya hiç beslemedim :) Resimlerini koyarsan bakarım

Macubass
01-25-2011, 03:15 PM
bn kuş beslemedim ama beslemek isterdim ztn annem izn wermio hamstera diil kuşa izin wercek kafasını uçurur ötüo die

Benim annem hiç kızmıyor Yarabbi Şükür! Ben de çok geveze olduğumdan alışığız seslere. (:D) Gerçekten çok ötüyor ama. Bir kaşık suda boğmak geliyor bazen içimden. :)

Hamstera zor ikna ettim zaten. Karne hediyemden vazgeçtim. Kendim para biriktirip almak zorunda kaldım. Kedi de hediye(ydi.). Ama artık sizlere ömür. :(

Balıklar sessiz sakin duruyor akvaryumda. Yazık hayvanlara... :)

Macubass
01-25-2011, 03:28 PM
evet bende renkli civciv gördüm ama almadım zaten ömürleri az alıpta daha fazla üretilmesini sağlamak mantıksız ...:/

Ben 6 yaşındayken o sıralar İstanbul'da Bahçelievler-Şirinevler'de yaşarken bir gün çarşıya çıkmıştık. Bakırköy'e yakın bir yerde renkli civciv satıyorlardı. Çok istemiştim. Annem 3 tane aldı. Turuncu Sarı ve Camgöbeği. Ah o hayvanlara yapmadığım eziyet kalmamıştı. Küçük olduğumdan aklım ermiyordu. Hayvanları alıp bir metre yüksekten yere bırakıyordum. Buna rağmen yaklaşık bir ay yaşadılar. Sonra bir gece üçü birden ölmüştü. Belki de beyin kanamasından telef oldular. Hayvanlara yaptığım bu işkenceden sonra bir daha asla renkli civciv beslememeye söz verdim.

...Derken sadece bir kaç sene önce mahallemizdeki çocuklar yeni bir hobi edinmişti. Piliç besleme. (Tavuk değil piliç). Yani henüz büyümemiş ama oldukça gelişmiş civciv. Annem beslememe kesinlikle izin vermedi. "Nerede bakacaksın? Ölünce ağlarsın! Param kalmadı oğlum! Sebzelerini bitir! Hadi doğru banyoya..." vb. bahaneler uydurdu. Ama daha sonra komşumuzun oğluna para verip bana 3 tane piliç aldırmış. Çok sevinmiştim. Hepsinin rengi sütlü kahverengiydi. Arka taraftaki boş arsada bir koli oyup piliçlerimi oraya yerleştirdim. Tüm çocuklar olarak oraya bir piliç şehri kurduk. Ama bir gün bir kedi sinsice koliye yaklaştı. Tam o sırada arka tarafa gidip kediyi gördüm. Kedi benden korkup kaçtı. Piliçlerime bir şey olacak diye korkup onları eve taşıdım. Ön balkonumuzda beslemenin uygun olacağına karar verdik. Bir kaç gün besledim. Ama 2 hafta içerisinde yavrular kolinin dışına çıkmaya başladılar. Çıkınca geri koyuyordum. 3 gün sonra ben dışarıda oynarken yavrulardan biri balkondan atladı! Alt katta kimse oturmuyordu. O katın balkonunda kaldı. Komşumuzun genç bir oğlu vardı. Ondan rica ettim ve pilicimi aldırdım. Sonra annem artık balkonda besleyemeyeceğimi söyledi. Ben de onları kümesli bir komşumuza verdim.

Bu anlattığım 3-4 yıl önceydi. Belki piliçlerim hâlâ yaşıyordur :)

WooLey :)
01-25-2011, 05:42 PM
artık piliç diildir :D tavuk :D

Macubass
01-27-2011, 09:20 AM
artık piliç diildir :D tavuk :D

Evet. Tavuk olmuşlardır :)

-ErgünCan-
01-27-2011, 01:58 PM
Macubass :) Keşke bana kedi hediye etselerdi :)

maggie
01-27-2011, 10:40 PM
bende şimdiye kadar beslediğim hayvanlarımı hatırladım şimdi. en çok köpeğimi özlüyorum çünkü tam 14 yıl benimleydi sanki konuşamayan bir kardeş gibiydi.ondan önce tavşanım kuşlarım ve balıklarım olmuştu, köpeğimi kaybettikten sonrada başka hayvan istemiyorum demiştim ama sonra ördeklerim ve en sonda hamsterim oldu. ördekler büyüdüğü için yaza kadar bir tanıdığımızın çiftliğindeki kümese vermiştik ama bir gece sansar gelip onları boğmuş malesef çok üzüldüm ve bakabileceğim en küçük ve sorunsuz hayvanı yani hamsterım bızdığı aldım. şimdilik çok mutluyuz, hala köpeğimi çok özlüyorum ama bızdığıda alıştım, ne kadar küçükte olsa bir karakteri var minik maymunumun :)

munky
02-10-2011, 12:27 AM
Şu boyalı civcivleden bende beslemiştim memlekette.Annanemin bağına sılıyordum orada büyüdüler sonra dövüş horozu oldular kedileri bile kovalıyorlardı :D çok saldırgan oldukları için köylüler şikayet edince ..... :(