PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : goobie kafesnın ıcndekı evden cıkmıyor =(

Goobie=)
04-07-2010, 11:52 PM
Yeni aldığm hamsterm dun kafesıne koydugumda oldukca mutluydu demırlere falan tırmanıodu ama sımdı kafesın ıcndekı mınık evden dısarı cıkmıyor peynır kraker meyve gbı seylerde denedm kafesnın altındakı tlasları evıne tasımıss ve orda uyuyor orda bısıler yıyor ve ne verdıysem alıp hmn oraya kacıyor yem kutusundan ble bsy ymıor...Buna acılen bı czm bulmam lazım ve hapsuruo gbı ılgnc sesler ckrp srklı uyuyo acaba hasta mı oldu ne yapabılrım???

selman
04-08-2010, 01:10 PM
2-3 gün yerine alışana kadar saklanması normal akşamları uyanıkken kafesin yanında yumuşak sesle konuş sesine alışması için, birde küçük küçük yiyecekler ver kokuna alışsın. zamanla güvenip gezinmeye, eline gelmeye başlayacaktır.

Berk
04-08-2010, 01:33 PM
yeni aldığın için alışma evresindedir. sadece gündüzleri gözlemlersen zaten genelde uyuduğunu farkedersin.. gece uyanıyorlar çünkü. mesela benimkiler akşam 9 da hareketlenmeye başlıyor.

youngboiy
04-08-2010, 03:28 PM
yeni ev yeni ortama alışmasını sağlamak senin elinde uyandığında onunla konuş elinden yiyecekler ver zamanla alışır biraz sabret ve görüceksin zamanla sen konuşurken o durup seni dinleyecek :D

Goobie=)
04-08-2010, 07:22 PM
:) tesekkur ederım bugun eve geldıgımde ona seslendım meyve verdım ve hemen dısarı cıktı galıba alısmaya baslıor ama evının ıcnı talas ve yıeceklerle dolduruo sımdı yıyecek kutsndakı yemlerı bıttı sımdı tekrardan doldursam yne evne mı gturrur acaba napım kı?ayrıca ılgınc sesler cıkarıo talas toplarken onu sewmk ıstedım brs sewdım dha sonra elmı ısrmaya calıstı ve yaptgm her harektten korkp ılgnc sesler cıkarıo =(

elmyra
04-08-2010, 07:42 PM
Meyve ve sebze türevi şeyleri çok fazla koyma kafese. Çabuk bozulurlar onun için tüketebileceği kadar ver yoksa yuvasında depoladıklarının bozulması zararlı.

onurimu
04-08-2010, 10:00 PM
aynı sorun bendede başaldı ilk aldığım gün bişi yok bugun evinden çıkmadı elimle yem vermeyi denedim ama hiç pas vermiyor bana ve Goobie nin dediği gibi en ufak bir hareketimde ürküo ve evine kaçıo ama saldırma olayı yok acaba neden ürküo ki ?

hamsteradmin
04-09-2010, 01:20 AM
Herhangi bir gürültü, ortam değişikliği, koku farklılığı (eldeki veya odadaki), kafesin güçlü bir kimyasalla temizliği vs. (birçok sebep olabilir) ürkmeleri mümkün, sabır ve sevgiyle yaklaşımınızı sürdürün. Siz korkmadığınızda onlarda da tereddüt kalmaz. Sevgiler

Goobie=)
04-09-2010, 05:44 PM
tmm ozaman ben evıne koydugu meyvelerı cıkarıym ... :)

burcu
04-09-2010, 08:05 PM
Alışmaları zaman alıyor ama sonra çok tatlı davranıyorlar..Ben de ilk aldığımda aynı sorunları yaşamıştım.Ama bu site ve adminler sağolsun çabucak atlattım o ilk günleri..Şimdi kızımla aramız pek iyi. Dışarı çıkardığımda koyduğum sınırları aşmak istediğinde hafiften itip kakıyorum şaka yollu yine de dişlemiyor artık beni. Ama ilk günler parmağımın tadına bakmıştı, o ayrı:) Benim kızım suriye ama biraz fazla hareketli..Ama azimliyim eğiteceğim ve bir gün birlikte tv izleyeceğiz:)

hamsteradmin
04-09-2010, 08:53 PM
Çok sevindim Burcu, alıştırma sorunu olan arkadaşlara bilgi verirsen memnun oluruz. Sevgiler