PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hasmterim yem

ziqiDiqonzaLes
04-07-2010, 10:32 PM
sayın admin lütfen cevaplayın benim hamsterime hazır yem veriorum kartondaydı yırtıldı bende bir pet şişeye doldurdum yemin orda durması hamsterime verdiğimde :confused:bi zarar verirmi ve nasıl zarar verir

yardım ve yorumları bekliorum

yardımlarınızı bekliorum xD

bu arada hamsterim gonzales ve adı zıbıdı

hamsteradmin
04-07-2010, 10:50 PM
Yemi kafesin tabanına da koyabilirsin, plastik şişe derken bütün bir şişe mi, nasıl bir şekil olduğunu bilemiyorum, bir yemlik olması şart değil.

ziqiDiqonzaLes
04-07-2010, 11:47 PM
anlamadınız yemesi için olan yer değil yemlerin hepsi toptan sakladığım kab olarak dedim sayın adminim :D

selman
04-08-2010, 01:30 PM
yemi kutusu yerine başka hava almayan bir kapta saklaman daha doğru. kutu açıldıktan sonra hava alacağı için yem daha çabuk bayatlayacaktır. ben de yemleri hava almayan kapaklı bir kaba döküp oradan kullanıyorum. tabi her yem bitişinde kabını yıkayıp kurularsan iyi olur.

Berk
04-08-2010, 01:31 PM
cam kavanozlarda saklamak en iyisi diye duymuştum...

selman
04-08-2010, 01:38 PM
yıkanıp, kurulanmış ve hava almayan bir kap olduktan sonra her şey kullanılabilir. yem sıcak veya sıvı halde olmadığı için plastik kaplarda tutulmasında sakınca yok. yemleri koyduğumuz kabıda serin ve direk güneş almayan bir yerde saklamamız gerektiğini de hatırlatmak lazım, mutfak dolabı gibi.

youngboiy
04-08-2010, 03:30 PM
herhangi bir zarar vermesi söz konusu değil bencede ama içim rahat etsin diyorsan kuru bir cam kavonozada koyabilirsin...

ziqiDiqonzaLes
04-08-2010, 06:12 PM
saoLu narakdaşlar ve moderatörüm D::D

ziqiDiqonzaLes
04-08-2010, 06:12 PM
aa süper moderatörüm dicektim D:D:

hamsteradmin
04-09-2010, 01:22 AM
Buzlukta yiyecek sakladığımız hamburger kapları vardır veya yoğurt kapları, annelerden bu tarz iyi kapanan bir şey istenebilir ailesiyle yaşayan arkadaşlar için. Paketteki yemi bir torbaya koyup torbanın ağzını sıkıca bağlamak da bir yöntem. Plastik şişe iyi bir malzeme değil, plastik genel olarak pek sağlıklı değil aslında ama saklama kapları şişeye göre iyidir.