PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hamster alımı

onurimu
04-06-2010, 12:56 PM
slm arkadaşlar bu sitede yeni üyeyim ama uzun zamandır hamster besliorum oldukça tecrübeliyimdir bu konularda bu tecrübelerimi sizlerle de paylaşacağım...uzun zamandır hamster besleyemiyorum okul sebebiyle ama çok özledim onların o hareketliliklerini ve suan hamsterını ister ucretli ister ücretsiz sahiplendirmek isteyen var mı?bilgilerinize tşk ankara konya ama suan ankara syrian yada robo fark etmez

matum
04-06-2010, 02:58 PM
onu bulursun da şehir ve tür önemli

selman
04-06-2010, 03:07 PM
mesajinin başlığında şehir ve tür belirtirsen arkadaşların erişimi için kolaylık olur.

matum
04-06-2010, 04:57 PM
çok pardon ankara syrian yada robo :)

türkiyede robo bulamadım vallaha : ) Hatta Ankara'da kış beyazı bulamadım uzun uğraş sonucunda bir çift edindim. Syrianı kolay bulursun zaten ; ). Yolun açık hamsterın bol olsun : P

onurimu
04-06-2010, 05:01 PM
tşk matum şansımı deneyim dedim bakalım vardır birilerinde belki kış beyazı süper türdür sanırım sadece istanbulda bulmuşlardı arkadaşalr fiyatıda 50 yada 60 tl diya hatılıorum ama şimdilerde ferret beslemk istiyorum süper bir canlı

onurimu
04-06-2010, 05:15 PM
ama baakımı zor kesin kararım hamster vazgeççilmezim yardımlarınızı bekliyorum bu cumaya kadar almayı düşünüorum

matum
04-06-2010, 05:16 PM
ferreti biliyorum ama bulması çok zor, çok pahalı (yanlış bilmiyorsam 1,5-2 milyar falan ama emin değilim) ve beslemek inanılmaz zor. Alınıp eğer yanına çift bulunmazsa hemen kısırlaştırılması gerekiyor. Kısırlaştırılmazsa üreme organı şişip kocaman oluyor ve ölüyor. Öyle bir hayvanın da kısırlaştırma işini yapabilecek türkiyede çok az yer var. Zaten erkekle dişi cinsiyetini ayırt etmek çok zor neredeyse hiç farkları yok. Öyle bir hayvan alırken çok dikkatli olmak gerekiyor.

onurimu
04-06-2010, 05:32 PM
haklısın kardeş bakımı çok itinalı tşk ederim bilgiler için şimdi hamsterımın evi kafesi herşeyi hazır sadece o eksik umarım cuma gününe kadar çıkan olur siteden olmazsada pet shop bakıcam ankarada bildiğin güvenilir pet shop var mı

matum
04-06-2010, 05:40 PM
hayvanlara iyi bakan bir yer var. Dost kitap evinin arkasındaki sokaktan aşağı inerken sağdaki ilk hayvan mağazası. Orada bulamazsan aynı sokakta sağdaki ilk hayvan dükkanında vardır muhtemelen. İlk dükkan kadar iyi bakmasa da hayvanları sağlıklı ve minimum ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Bir arkadaşım satıyordu ama geç kaldın onun için. Sattı hepsini... İlerde kar beyazı düşünürsen sağlayabilirim o kadar da pahalı olmaz ; ). Başka da bir şey yok sanırım istersen ankaradan bi bakabilirim şöyle bi veren var mı diye.