PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şımarık kızım..

Leke
04-02-2010, 06:33 PM
Dedemin ölümünün üzerinden bir kaç hafta geçti. Saymaya utanıyor ya da korkuyorum kim bilir. Artık her şeye daha fazla önem vermeye başladım. Kaybettiğimiz şeylerin değerini hiç bilmiyormuşuz oysa ki... Yerinde rahattır umarım. Bu yazıyı yazarken de biraz gözüm yaşlı yazacağım sanırım.
Köpeğim şımarık. Onu ne kadar özledim bir bilseniz... 1. sınıfta en çok istediğim şeydi şirin bir köpek. 2 katlı bir evde oturuyorduk ; üstte halamlar , altta biz. Okulun son günü. Bir heyecan karneyi kapıp gelmişim eve. Sırtımda eşek ölüsü gibi bir çanta. Balkona bile bakmadan (!) eve gidiyorum. Anneannem açıyor kapıyı. Okulun bitmesiyle bir oh çekiyorum kendimce. Anneannem ani bir atak yapıyor ve 'Bak bakalım balkonda ne var' diyor. Bende ne olacağını düşünmeye bile kalmadan balkona saniyesinde varıyorum. O da ne !? Şirin bir kulübe. İçi dolu. Minicik bir yaratık. Onu uyandırıyorum ama ısırıyor beni. Uyanmasını bekliyorum saatlerce. Uyanıyor , yanıma geliyor. Seviyorum oynuyorum onla.
Sevimli bir terrier. Norveç terrieri olarak geçiyordu bir yerde. O kadar Şımarık ki (!) adını Şımarık koyuyorum. Tuvaletini her yere yapıyor yavrucak. Buna hiç aldırmıyorum. Ama kim bilirdiki bi gün hayatını balkona zincirle bağlayacağımızı. Ailemin aldığı bu karar üzerine , 8-9 yaşlarına geldiğimde köpeğimi balkona adadılar. Sokak köpeği oldu çıktı. Zinciri koparıp kaçıyor sonra da saatlerce bekle, dur gelmiyordu. Bir gün sokak köpeklerinden biriyle çiftleşmişti. Zaman aktı yavruları doğdu. Herkes heyecandan ne yapacağını bilemiyordu. Yavrular büyüdü 3 tanesi pet shopa (ne yazık ki sahip bulamadık) , 1 taneside çok iyi bir aileye gitti.
Halamın kızı geldi bu olaylardan sonra. Bizim evimize taşınacaktı. Bizde babaannemin evine. Her neyse , taşındık. Bazı olaylardan sonra apartmana çıkmaya karar verdik. Ama , ama.. Biricik köpeğim. Önem vermiyordum ona. Seviyordum ama hiç gezdirmiyordum. Çocukluk aklımla davranıyor ; bana kimse gezdirmezsen olmaz, hayvana yazık .. tarzında cümle bile kurmuyordu. Apartmanda havlayacağı için barınağa karar kılındı. Ben son vedalaşma günümüzde yanına gidip konuşmuştum onunla. Verileceğini anlatmıştım. O sanki bunu anlamış ve ağlamaya başlamıştı. Sonra girdim içeri ve uyudum. Ertesi gün artık o yoktu.. Ve bir daha olmayacak , geri gelmeyecekti. Umarım şuan iyi birisiyle yaşıyordur... Üzgünüm biriciğim , sana , sana bakamadım.

Ve son olarak ;
Şuan 13 yaşındayım. Bu olaylar bana hep ağır geliyor. Yeni bir köpek alacak annem. Ama bu sefer sonu Şımarık gibi olmıyacak. Her ne kadar gidenlerin yerini doldurmasada. Eğer Şımarık kötü bakılıp ya da başka bir nedenden dolayı öldüyse umarım dedemi bulmuştur yukarıda. Umarım beraber oynuyorlardır. Dedeme tasmasını vermeyi unuttum yukarıda bulur inşallah. Toprağın bol olsun dede, köpeğime de iyi bak...

Leke
04-02-2010, 07:49 PM
lütfen hayvanlarınıza sahip çıkın :(

youngboiy
04-02-2010, 11:35 PM
kardeşim kendini bukadar üzme şimdi büyümüş bir abla olmuşsun eminim şimdi alınacak canlıya şımarığa baktığın göstediğin ilgiden daha fazlasını gösterceksin hayatında başarılar deden içinde başınız sağolsun :(

hamsteradmin
04-02-2010, 11:45 PM
Ailen sana köpek alacak kadar duyarlı olduğu için çok şanslısın. Bir balık bile besleyemeyen birçok çocuk tanıyorum. Sahip olduklarının farkına var ve bunlara sevin. :) Sevgiler

Leke
04-02-2010, 11:52 PM
teşekkürler youngboiy :)

evet çok haklısınız hamsteradmin. benim çoğu arkadaşımda aynı durumda :)

hamsteradmin
04-03-2010, 12:14 AM
:D farkında olman güzel, yeni köpeğin için hazırlıklara başla bence :D

youngboiy
04-03-2010, 12:17 AM
süper yha gerçekten admin yemin ediorum tebrik ederim sizi çok başarlı bi forum şimdi gerçekten facebook açmak yerine hamsterim.com u açıorum çok ciddiyim

hamsteradmin
04-03-2010, 01:29 AM
ne güzel, sevindik youngboiy :D

Leke
04-03-2010, 11:02 AM
:D farkında olman güzel, yeni köpeğin için hazırlıklara başla bence :D

Ve mutlu haber geldi. Günlerdir ilanlar verdiğim sitelerden hele şükür bir köpek verecek insan buldum. :D Kısmetse pazartesi alacakmışız. Terrier cinsi yine. Umarım yokluğunu unutturur Şımarıgımın. 7 aylıkmış.

-ErgünCan-
04-03-2010, 11:05 AM
Ayy ne çirkin şey öle güle güle büyüt :)

Leke
04-03-2010, 11:06 AM
haha :D teşekkür ederim :D

aysu_levent
04-04-2010, 08:05 PM
egnce ye katılıyorum güle güle büyüt geçmişi unut geleceğe bak derim ben