PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım bekliyorum lütfen

youngboiy
04-02-2010, 04:52 AM
arkadaşlar hamsterımı ilk aldığım günden beri kendime alıştıramadım onunla sohbet ettim elimle besledim ama bana saldırmadan da durmadı...daha sonra kaşıntılar başladı uyuz olmuş dediler petshop ta...ilaç aldım kullandım hafif geçti kaşınısı azaldı.ben ankarada öğrenciyim aslen eskişehirliyim hamsterımı ev arkdaşıma emeanet ettim bir kaç günlüğüne memleketime gittim geldiğimde tek gözü kapalı diğer gözüde yerinden fırlamış gibiydi ılık suyla temizledim ama geçmedi bugun 3. gün oldu acaba bana yardımcı olabilirmisiniz.evde yapabileceğim birşey var mı?yoksa köpüğümün gözü iyice kötüye gitmeden veterinere götürcem ama önce sizlere danışmak istedim bana ankarada önerebileceğiniz veteriner var mı?tşk ederim şimdiden AYRIYETTEN FOTOSUNU YUKLEDİM AMA NASIL GÖREBİLİRSİNİZ BİLMİORUM GENE DE GÖRMEK İSTERSENEİZ FACEBOOK TAN FOTOLARINI GÖSTEREBİLİRİM PEK BECERMEDİM BURDAN HENÜZ ÇÖZEMEDİM SİTYİ KUSURA BAKMAYIN

selman
04-02-2010, 10:21 AM
biran önce veterinere danışsan iyi olur, anlatımından durumu kötü gibi geldi bana. pet shopların tavsiyesi ile ilaç kullanmanı pek tavsiye etmem kedi, köpek için olan bir ilaç verip hamsterında alerjiye neden olmuş olabilirler.

matum
04-02-2010, 11:30 AM
sanırım hamsterda göz kapağı enfeksiyonu var. Biraz zor bir durum, birkaç kere başıma geldi. Biri tam anlattığın gibiydi arkadaşım ve en kötüsüydü. Ben de öğrenciyim Ankara'da. Eğer Odtüdeysen ya da 100. yıl tarafalarında kalıyorsan gelip bakabilirim. Ben sıcak suya bebek şampuanı karıştırıp pansuman yaptım her seferinde (su yakacak kadar oluyor ama pamukla pansumana başlayım diyene kadar ılıyor su). En kötü göz hastalığında hamsterın gözünü açmaya çalıştığımda iltehabın çoğu çıkmıştı hamster da çok rahatlamıştı. Sonra pansumana devam ettim ve 3 gün içerisinde tamamen düzeldi. Tabi temiz bir ortamda kaldığına dikkat etmen şart hatta yer varsa tek başına kalabileceği bir yer harika olur.

matum
04-02-2010, 11:38 AM
a bir de sonra ıslanan kürkü kurutma durumu var. Fön makinesi hiç kullanmadım tavsiye de etmem rüzgarı çok sert. Hayvanlara üfleyince bile ürküyorlar. Ben fanlı elektrik sobası kullandım çok da güzel oldu. kucağımda serbest bıraktım çok sıcak gelirse istediği yere kaçsın diye ama pek gerek görmedi kendisi.

-ErgünCan-
04-02-2010, 12:08 PM
Bende 1 kere yıkadım ama yıkamayı zorunlu olmadıkça tavsiye etmiorm..Önce yıkarken daha sıcak olsun diye peteği açıorm sonra sıcak havluya sarıp peteğin yanında kurutuyorum ama genede tavsiye etmiyorum 1 kere bana titriyormuş giib geldi 2.yi demenedim

youngboiy
04-02-2010, 02:03 PM
herkese gerçekten çok tşk ederim veterinere götürmek daha iyi olacak sanırım bu sabah köğüğüm daha kötü

hamsteradmin
04-02-2010, 11:50 PM
petshopların söyledikleriyle teşhis olmaz, veteriner muayene ederse bir an önce doğru tedavi uygularsın, vakit kaybetme derim. ve merak etme halledersin.

youngboiy
04-02-2010, 11:54 PM
haklısınız ben pet shoplarada sordum ne dediler vitamin eksikliği dedim ne alaksı var kavga ettim resmen saçma sapan para derdine düşmüş millet