PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yavru Golden Retriever arıyorum

Hamster_fun
03-31-2010, 11:51 PM
Merhabalar. Hamster, muhabbet kuşu derken ailemize birde köpek dahil etmek istiyoruz. Uzun araştırmalardan sonra golden retrieverın bizim için en uygun cins olduğunu düşünüyoruz. Golden besleyenler ya da çevresinde bulunanlar erkek yavruya yuva ararsanız lütfen haber verin. Forumda admin başta olmak üzere eski üyeler evcillere ne kadar çok değer verdiğimizi ve onlara sıcak yuva sağlamak için nasıl canla başla çalıştığımızı bilir. Gözünüz arkada kalmayacak bundan emin olabilirsiniz. Teşekkürler...

k35
04-01-2010, 01:18 AM
özelden sana bir site linki vericem 250 tl ye dişi satıyorlar izmirde :)

Hamster_fun
04-01-2010, 07:16 PM
İlgin için teşekkürler. Konuşayım bakalım nasıl sonuçlanacak fakat dişi olması biraz sorun yaratabilir.

Ayrıca söylemeyi unuttum İzmir'de ikamet ediyoruz. İzmir veya yakın illerde olursa elden teslim alabiliriz. Hayırlı haberler bekliyoruz :)

Ginger
04-05-2010, 03:26 PM
barınaklarada bakın derim ben ordada istediğiniz cinsi bulabilirsiniz..

selman
04-05-2010, 03:37 PM
maymun iştahlılık yapıp alıp, sonrada bakamadığı için bir kenara atılan güzelim hayvanları kurtarmak bence yavru bir hayvan almaktan daha iyi olacaktır. bir çok hayvan barınağında genç, sağlıklı hayvanlar bulabilirsin.

Hamster_fun
04-05-2010, 08:46 PM
Teşekkürler... İlçede olduğumuz için 1 barınak mevcut ve orada da aradığımızı bulamadık. Cins takıntımız yok, bahçeli bir evimiz olsa kırma ya da her türlüsünü sahiplenmek istiyoruz fakat golden beslemek istememizin sebebi apartman kültürüne en uyumlu cins olması. Apartmanda bakacağımız için yavru olarak bulup eğitimini zamanında vermemiz gerekli.

Bildiğiniz üzere her cinsin kendine has özellikleri ve huyları var. Kırma olmasıda apartmana uyumu zorlaştırıyor ya da engelliyor. Araştırmalarım sonucu edindiğim izlenim böyle. Eğer apartmanda köpek besleyen arkadaşlarımız varsa deneyimlerinden faydalanmak isterim.

elmyra
04-06-2010, 06:29 PM
Ben apartmanda yavru bir beagle besliyorum. Beaglelar orta boy ırk köpeklerdir. Evde beslemeye de uygundur. Fakat çok küçük bir yavru almamanı öneririm. Tuvalet eğitimi vermeki enerjisini atabilmesini sağlamak, kemirme huyları bunlarla başedebilmek için çok sabırlı ve özverili olmalısın. Hatta evi yavruya uygun bir şekilde yeniden düzenlemen bile gerekecektir. Küçük olduğu için aşıları bitene kadar dışarı çıkaramaz ve başka bir hayvanla temas ettiremezsin onun için sürekli evde olman gerekiyor. Tüm bunları düşünerek karar vermeni isterim. İstediğin köpek büyük bir köpek ve ona uygun koşulları sağlayabilir misin bunları bir daha düşün.

Hamster_fun
04-09-2010, 12:43 AM
Ben apartmanda yavru bir beagle besliyorum. Beaglelar orta boy ırk köpeklerdir. Evde beslemeye de uygundur. Fakat çok küçük bir yavru almamanı öneririm. Tuvalet eğitimi vermeki enerjisini atabilmesini sağlamak, kemirme huyları bunlarla başedebilmek için çok sabırlı ve özverili olmalısın. Hatta evi yavruya uygun bir şekilde yeniden düzenlemen bile gerekecektir. Küçük olduğu için aşıları bitene kadar dışarı çıkaramaz ve başka bir hayvanla temas ettiremezsin onun için sürekli evde olman gerekiyor. Tüm bunları düşünerek karar vermeni isterim. İstediğin köpek büyük bir köpek ve ona uygun koşulları sağlayabilir misin bunları bir daha düşün.

Ona uygun büyük bir balkon, balkonda kapaklı geniş bir yuvası ve kış aylarında soğukta kalmaması için boş bir odamız var. Uzun bir araştırma sürecinden sonra kendimizi ve fiziksel şartları hazırladık. Şu an sadece şirin bir yavruya ihtiyacımız var :)

hamsteradmin
04-09-2010, 01:16 AM
Evde yaşayan hayvanların evin tamamında serbest olması gerekir, aksi halde psikolojik problem yaşayabiliyorlar ve odadan dışarı çıktıklarında agresiflik gösterebiliyorlar. Bir de boyut büyüdükçe egzersiz ve alan ihtiyacı artar. Sevgiler