PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamsterım kaçtı!!

devran
06-25-2009, 11:30 PM
Selam;

Benim yaramaz oğluş beni gecen gün çok korkuttu.Ben işteyken annem beni aradı ve pigin kafesinde yok dedi.Nası olur iyi bakın her yeri arayın falan derken baktım bulamıyorlar, ben işten çkıp geldm eve bizim ufaklık saklanmış bir yere uyuyor.Bu arada kafesi 2 katlı geniş, bol oyuncaklı çok rahat bi kafes yani.Sen küçücük halinle o telleri arala arasından geç.bu nu güç bu ne kuvvet yani...anlayamadım.Şimdi yıne aynı kafeste tututyorum.Gün içinde kontrol ediyoruz.Aynı gün ikinci kez kaçtı, yıne binbir uğraş bulduk..Şu an üçlemedi allaha şükür.Cam fanusa koymak istemiyorum,Sağlıklı değil kafes kadar biliyorum,ama her an kaçma tehlikesi var hem yavruları olduğunda yavrularda daha kolay kaçar gibime geliyor kafesten.Böyle durumlarda alternatif ne önerirsiniz???..Benim aklıma pek bişey gelmiyor..Sizde vardır bi fikir.Teşekkürler..;):rolleyes::o

episodetwo
06-25-2009, 11:49 PM
kafesin etrafını aleminyum folyoyla yada streç film varya şeffa oluyo onla kapla yada mukavva kapla bişiler yap

episodetwo
06-25-2009, 11:50 PM
bir an önce yap o tellerin arasından kaçarken boyununu sıkıştırabilir ve boğulup ölmesine neden olur benim geçensene öle olmuştu ama sonrada kafesi onardım

devran
06-26-2009, 01:24 AM
Tamam teşekkürler ama folyoyu yada streç filmi kemirir çok rahat aşar yani..Zaten anlamıorum nası beceriyor.O kadarda büyük ki..mucize yani tellerin arasından geçip kaçması..Mukavva kutu an mantıklısı gibi.

episodetwo
06-26-2009, 01:36 AM
bak sen o kafesin her yerini kontro et çatlak matlak varmı belki ordan bi yerden kaçıyodur sen iyicene kafesi kontrol et

hamsteradmin
06-26-2009, 01:52 AM
Evet suluk yemlik vb arkasından ya da tabandan delik de bulmuş olabilir ya da sadece iterek kapağı açıyordur. Büyük plastik kaplardan alabilirsin, bazı hamsterlar zıplayabiliyorlar onu da düşünmek lazım, yükseklik açısından.Başka bir başlıkta daha gördüm bu konuyu, orda da cevaplamıştım sanıyorum, alternatif kafes bakabilirsiniz, evdekinin telleriyle kıyaslayarak daha sağlamını arayabilirsiniz. İnternetten de çeşitli alışveriş siteleri bulabilirsiniz.

cixmen10
06-30-2012, 03:09 AM
waybe 2009 da yapılmış gönderiler anılarım kızıştı <3

Deryacam123
02-01-2013, 06:06 PM
İlk bazanın altındaymış yatak odası karanlık açtı bazayı kaçtı yatak odasından çıktık çuvalın içine girmiş gördük sonra çok rahatladım ama korkmuş yanındaki arkadaşıda rahatladı oda arıyodu arkadaşını oh rahatlım be bide boruların arasında sıkışan bir hamsterımız vardı ondan aradık oraları ama orda yoktu olley rahatladım :)