PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suriye Hamsterımız için büyük çark yapalım :)

Hamster_fun
30.03.10, 12:37 AM
Hamsterim.com'a ait özgün içeriktir! İzinsiz alıntılanması halinde yasal işlem uygulanacaktır. İzinsiz alıntıları Hamsterim.com'a ihbar ediniz.

Arkadaşlar merhaba. Pek zaman ayıramasamda arada forumu takip edip aklıma gelenleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.
Suriye besleyenlerin ortak sıkıntısı daha büyük bir çarka sahip olmaktır. Fakat internette 16-17 cm çapında çark bulmak biraz zordur (Ben çok aradım bulamadım:))
Nasıl daha büyük çark yapabilirim diye düşünürken pazarda gördüğüm küçük mandal sepeti dikkatimi çekti.
1- Elinizdeki eski çarkın ortasındaki dönen parçanın bulunduğu kısmı kesin.
2- Mandal sepetinin (ya da yerine bulabileceğiniz bir kap olabilir.) ortasını eski çarktan kestiğimiz parça genişliğinde kesiniz. Tabi ondan önce sepetin sapınıda kesmeniz gerekli ( Ayrıca kafesinizin genişliğine göre sepetin iç hacmini keserek daraltabilirsiniz)

3- Geriye sadece eski çarktan çıkardığımız parçayı sepetin içine geçirmek kalıyor :)

Resimleri ekledim aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Çark için herhangi bir siteden faydalanılmadı. Hımbılımız için yaptığım hamsterseverler için paylaştığım bana ait bir çalışmadır. :) Kolay gelsin...

hamsteradmin
30.03.10, 01:07 AM
Harika :D Çok teşekkür ederiz :)

aysu_levent
30.03.10, 05:41 PM
gerçekten güzel mantıklı bir düşünce paylaşımın için teşekkür ederiz

selman
30.03.10, 05:51 PM
eline sağlık güzel olmuş

alptanju
30.03.10, 06:03 PM
Güzel yalnız o boşluklar ayağı için sorun oluşturmaz mı?

matum
30.03.10, 06:39 PM
tebrikler, güzel olmuş. Avrupa hamsterı beslemek var bi de, bulsam ondan beslerdim sanırım ama ona da artık kovayla falan yapardık : ). Wikipediada okuduğuma göre gine domuzlarından da büyük oluyorlarmış.

hasret55
11.04.11, 07:31 PM
Güzel fikir ama o küçük boşluklar ayağı için tehlikeli görünüyor. Mazallah ayağını kırabilir.. Bu Riski göze alabilicekler için güzel öneri.

arthur
11.04.11, 10:34 PM
çok güzel:D

arthur
13.04.11, 09:00 PM
alptanju demişki :o boşluklara ayağı takılmaz mı diye o zaman o sepet yerine plastik yoğurt kapları oluyor onlardan da yapabiliriz hemde o sepeti belki her yerde bulamayabiliriz ama yoğurt kabını her bakkal veya markette bulabiliriz :D

Macubass
15.04.11, 07:48 PM
Harika yaa! :D

keopz
14.06.11, 06:18 PM
Ya benim bir sorum olacaktı.Şimdi yoğurt kabından yapmak istiyoruz mesela. Bu piyasadaki hazırlarda çıkıntı oluyor.Yoğurt kapları düz olacağı için sorun oluşturur mu?
Şimdiden teşekkürler :)

gizem_fb
14.06.11, 09:15 PM
süper

zotacing
18.06.11, 04:05 AM
Güzel düşünmüşsünüz, emeğinize sağlık ama bununla uğraşana kadar bir çok yerde, 15-18cm çapda çarklar 5 TL'ye satılıyor. :)

Macubass
02.07.11, 12:20 PM
tebrikler, güzel olmuş. Avrupa hamsterı beslemek var bi de, bulsam ondan beslerdim sanırım ama ona da artık kovayla falan yapardık : ). Wikipediada okuduğuma göre gine domuzlarından da büyük oluyorlarmış.

Evet Avrupa Hamsterları 30 cm'e kadar çıkabiliyor. Genelde kürkü için avlanıyor.

berfin99
30.07.11, 11:17 PM
veya yuvarlak cd kutusu da olur hatta süper olur

Macubass
31.07.11, 11:15 AM
Bak o da güzel fikir. Hatta süper!