PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boru

-ErgünCan-
22.03.10, 05:46 PM
Öncelikle konuyu nereye açaçcağımı bilemedim Pakize düne kadar kafesin üst katındaki evinde bir kar şapkası ve talaşıya beraber yatıyordu kabuklu ceviz yem gibi yiyecekleride odanın bir köşesine depolamıştı ..Bu gün okuldan geldiğimde pakizenin resimde görüldüğü üzere kafesinin üst kat ve alt katı birleştiren orta kısmına talaş(iç kısmında ne var bilmiyorum çünkü borunun içinde ve görüldüğü kadarıyla borunun içinde kemirilmiş kabuklu cevizin boş kavuğu duruyor neden böyle bir şey yaptı bilmiyorum kendiliğinden düzeltirmi şu anda yuvasında yatıyor sadece biraz talaş azalmış gözler kapandı kapanacak yemek yiyor her neyse boruyu boşaltıyım mı yoksa ne yapayım ??
Şimdiden teşekkürler ...

selman
22.03.10, 06:05 PM
yuvasının rahatsız edildiğini düşünürse yuvasına değiştirebiliyorlar, özellikle dişiler bu konuda çok hassas. temizlik zamanı gelene kadar dokunmana gerek yok bence bozulacak bir şey yoksa. temizlikte yuva olarak belirlediği yerdeki talaş ve yiyecekleri istediğin yere koyarsın hoşuna giderse orayı yuva olarak belirler, etmezse gene kafasına göre bir yer seçecektir :)

-ErgünCan-
22.03.10, 06:09 PM
Yuvayı boruya kurmamış hala aynı yerde yatıyor yiyecekleri flnda orda.. Daha öncede başka bir yerde yatıyordu normalde kafesteki evi şu anda yattığı yer önceden gine yuvasının kapısının önünde yatıodu kafesi bi güzel sildik fln şimdide buraya döndü ben düşündüm ki zaten şapka var bayağıda talaş var rahatsız oldu ??