PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bir kafeste 2 disi yada 2 erkek

darkprince55
03-21-2010, 10:31 PM
iyi aksamlar ben yavru sevmek istiyorum arkadasımın hamsteri 2 defa dogurdu benimkiler birkez bile dogurmadı beraber almıstık.bu yuzden kafese yeni hamster almak istiyorum 2 disi veya 2 erkek aynı kafeste kavga etmeden yasayabilirlermi. erkegi ayırdım ama ciftlestirmek icin aynı kafese gecici olarak koymak istiyorum. yeni disi yada erkek almamı tavsiye ediyosanız eger nasıl birsey almalıyım daha once dogurmus bir disimi hic yavrusu olmamıs disimi veya tecrubeli bir erkekmi almalıyım

murat
03-21-2010, 10:41 PM
Anladığım kadarıyla, 1 dişi ve 1 erkek hamsterin var ve yavruları olmadı.Bu yüzden sen de bir tane daha dişi almak istiyorsun.2 dişiyi aynı kafeste besleyeceksin, çiftleştirmek için de erkek hamsterin kafesine koyacaksın sanırım.
Kavga edip etmemesi hamsterin karakterine bağlı.Ancak şöyle bir şey söyleyebilirim ki, suriye hamsteriysa eğer, büyük ihtimalle kavga edeceklerdir.Ben almanı tavsiye etmem,alacaksan da 2 dişiyi yan yana koyma,kavga etme ihtimaller yüksek.Dişiyle erkek de anlaşamayabilirler tabii.
Eğer yavru istiyorsan,tavsiyem şu; hamsterini alırken petshopta aynı kafeste/akvaryumda iyi anlaşan bir çift hamster al.Dediğim gibi,kavga edip etmeyeceklerini bilemeyiz.Alırken 2 tane anlaşan hamster alırsan kavga etme ihtimalleri azalır.

darkprince55
03-21-2010, 10:45 PM
tesekkur ederim yardımınız için. türleri gonzales benim suanki disi hamsterim cok uysal hic bir sekilde ne beni ne baskasını ısırmıyor. yine benzer bir disi bulsam yinede kavga ederlermi?

murat
03-21-2010, 10:48 PM
Emin olamayız tabi ki, eğer hamsterının çok uysal olduğuna eminsen,başka uysal bir hamster alıp besleyebilirsin.Ama dediğim gibi risk almanı tavsiye etmem.

darkprince55
03-21-2010, 10:52 PM
haklısınız risk almak istemiyorum bende cok seviyorum degistirmekte istemiyorum. ama 3 aydır bendeler sutten kesildiklerinde aldım birkez bile dogurmadı:(