PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gözüne birşey kaçtı sanırım

burcu
03-14-2010, 08:15 PM
benim Fıstık'ın sağ gözünde bişey var sanki.çapak mı talaş mı anlayamadım..dün aldım daha..sabahtan beri bişey yoktu..su içmiyor gibi geldiği için suluğunu tel arasından ağzına dayayıp su içirdim biraz.o ara bişey oldu anlamadım, garip hareketler yaptı bağırır gibi falan, kaçtı yukarı sonra..acaba gözüne su falan mı geldi?neden olmuştur ki acaba:(

selman
03-14-2010, 08:48 PM
gözüne talaş kaçmış olabilir. gözü kapalı ve acamıyorsa kaynatılmış soğutulmuş suya batırdığın temiz bir pamuk veya kağıt havlu ile gözünün üzerini birkaç kere sil ama havlu ile gözünü açmaya çalışma sadece üzerinden sil. bir gün bekledikten sonra hala gözünü açamıyorsa enfeksiyon kapmış olabilir, bir veterinere göztermen iyi olur.

burcu
03-14-2010, 09:50 PM
tam açamıyor değil.kısık açıyor.diğer gözü tam açık.bu gözü kısık duruyor.üzerinde de bişey var gibi..çapaklanma oluyor mu bunlarda?pamukla suyla sileyim iyi de nasıl?daha dün aldım alışmadı ki bana..parmağıma yem koyunca gelip alıyor sonra dönüp gidiyor..kafesin kapısından avcumu uzatıp gelsin diye bekledim döndü gitti..dün ne gzel fırıldakta döndü bütün gece, bugün hiç binmedi...of ya ilk günden hasta mı oldu:(

selman
03-14-2010, 09:59 PM
yarım açılıyorsa bugün bekle kendiliğinden düzelebilir yarın düzelmezse bu işlemi yapman lazım. avucuna havuç falan gibi bişi al kendisinin eline gelmesini bekle elininin üstüne çıktıktan sonra yavaşca ürkütmeden ve canını yakmadan kafası dışarıda kalacak şekilde iki avucunun arasında tut bir yandan da sakinleşmesi için yumuşak bir sesle telkin et. sen tutarkende başka biri gözünü daha önceki anlattığım şekilde silebilir. bu hastalanma değilde yaralanma sayılabilir, gözüne bir şey kaçması seninde onunda elinde olan birşey değil.

burcu
03-14-2010, 10:04 PM
peki teşekkürler.yarına kadar bekleyeyim.yarın da düzelmezse yaparım..büzülüp uyuyor...dün ilk günü olmasına rağmen ne güzel cıvıl cıvıl hareketliydi...nazar değdirdim galiba:(

selman
03-14-2010, 10:07 PM
geçmiş olsun umarım uğraştırmadan kendiliğinden düzelir. şimdi elime alamıyorum derken haftayada üzerimden inmiyor diye dert yanarsan karışmam :)

burcu
03-14-2010, 10:11 PM
keşke:)teşekkürler...

burcu
03-15-2010, 09:12 PM
bu sabah açtı gözünü bi problem kalmadı galiba gözünde..çok sevindim..

hamsteradmin
03-15-2010, 09:18 PM
ben de sevindim :) bazen uykuluyken öyle görünebiliyor...