PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suriye cinsi hamsterime arkadaş alacağım ama?

ugurbaki
03-14-2010, 08:52 PM
Benim arkadaş bu:

[Only Registered Users Can See Links]

Şimdi kafesini de büyüttüm ve yeni kafesine alıştı, eklerim bir ara fotoğraflarını ama bir şey soracağım. Ben yanına bir erkek almak istiyorum. Suriye Hamsterinin yanına yine Suriye mi almalıyım yoksa başka cins alsam da geçinir ve çiftleşirler mi?

selman
03-14-2010, 08:56 PM
suriye hamsterları yanlız yaşayan hayvanlardır. iki suriye hamsterını (cinsiyetleri farketmez) aynı kafeste besleyemezsın. birden fazla suriye hamsterı sadece doğumdan sonraki ilk 6 - 8 hafta bir de çifleşecekleri zaman 30dk kadar bir arada kalabilir. bunun dışındaki durumlarda her suriye hamsterı için ayrı kafes gerekir. aynı kafeste bulunduklarında ciddi yaralanma veya ölümle sonuçlanan kavgalar olacaktır.

ugurbaki
03-14-2010, 09:00 PM
Anladım, o zaman vazgeçmek zorundayım öyle mi?
Ben birlikte eğlenirler diye düşünmüştüm :(

selman
03-14-2010, 09:01 PM
ölesiye eğlenirler :)

ugurbaki
03-14-2010, 09:52 PM
:)

Peki eski kafesimde beslemek istersem eğer bir veya iki tane ne önerirsiniz?
Yani kafes biraaz küçük; fotoğraflarda görünüyor muydu hatırlamıyorum ama, ne alabilirim?
Yani küçük bir arkadaş istiyorum, hareketli ve küçük? Fazla büyümesin.

selman
03-14-2010, 10:05 PM
pet shoplarda gonzales olarak bilinen rus hamsterı alabilirsin birden fazla beslemek istiyorsan ama birlikte büyümüş 2 erkek veya 2 dişi olarak alman iyi olur. 1 erkek 1 dişi alırsan çok hızlı şekilde üreyebilirler. yetişkin gonzalerlerin boyu 7 - 10 cm oluyor ve gayet hareketli oluyorlar.

ugurbaki
03-15-2010, 12:49 AM
Ben bir iki tane yavru olsun istemiştim ama baş edemez miyim ki daha sonraları?

selman
03-15-2010, 10:44 AM
gonzalesler genelde 4 - 6 tane yavru yapıyor ama bu sayı 14'e kadar çıkıyormuş. hayvanı almadan yavrusunu düşünüyorsun biraz garip olmuyor mu? önce al bir tane sen onu sevecek misin? o seni sevecek mi? bunlara bir bak.

youngboiy
04-11-2010, 11:19 AM
sanıyorum nadirende olsa syrianlarında gene bir syrian cinsi hamsterla birlikte yaşadığına kendimden biliyorum ilk önce merak olarak almıştım hamsterlarımı bir dişi bir erkek daha sonra dişi hamsterım doğum yaptı ve erkek hamsterla birlikte yavrular anne aynı kafesteydi..bi sorun yaşamadım...sanıyorum biraz çaylaklık şansı varmış bende ozmanlar 9tane rengarenk yavru büyütmüşlerdi...hamster beslemenin zevki bambaşka

selman
04-12-2010, 11:51 PM
suriye hamsterlarında birlikte yaşayabilme oranı istatistiklere göre % 0.06 (on binde altı) imiş. bu 6 hamsterı bulana kadar 9994 hamsterı telef etmenin gereği yok :) 4 haftaya kadar anne ile 8 haftaya (istenmeyen doğumların olmaması için erkek ve dişileri ayırarak) kadarda kardeşleri ile yaşamasında sorun yok zaten, yalnız yaşama isteği 8. haftadan sonra ortaya çıkmaya başlıyor.

nick_name
04-14-2010, 06:20 PM
doğrusu bugün campbell sattığım akvaryumda suriye de vardı.iki cins gayet güzel geçiniyordu.zaten satmadan önce adamın hamsteri sevmesini istedim.saldırgan mı diye :)

selman
04-15-2010, 11:08 AM
istisnai durumlar olabilir fakat hamster sahiplerini bu gibi durumlar için cesaretlendirmek doğru olmaz; hamsterlarının ölme veya yaralanma riski artar.

xxMertcanxx
06-07-2010, 02:43 PM
hasmterlar kac yasında çiftlesiolar gonzalesler kac aylık yada

-ErgünCan-
06-07-2010, 02:44 PM
1.5 2 aylıkken olgun bir hamster olurlar ama sağlıklı çiftleşme 4.5 aydan sonra başlar