PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pigi

devran
22.06.09, 11:27 PM
Selam benm hamsterım tahminimce 5 ay civarlarında.Daha önce hiç çiftleştirmedim.Sanırım artık uygundur.Site içindeki yazılarınızın birinde en az 1 buçuk aylık olmalı diğerinde de an az 4 aylık olmalı çiftleşmek için die okudum ama ..Yanına alacağım dişi en az kaç aylık olmalı??Teşekkürler.:p

hamsteradmin
22.06.09, 11:34 PM
1 buçuk ay civarında hamile kalma ihtimalleri olabiliyor demek istedim. Uygun zamandır anlamında demedim bunu. Yavrular bazen kendi aralarında çiftleşiyor buna önlem olarak belirttiğim bir bilgidir.

6-7 aydan itibaren sağlıklı bir hamilelik yaşayabilir dişi hamsterlar. Gerçek anlamda hormon yoğunluğuna ulaşmaları için en az 5 aylık olmaları gereklidir. Vücutlarının erişkin boya erişmesi de dişiler için sağlıklı bir doğum öncesi gereklidir.

Hamsterınızın kafesinin tellerini eskisinden daha fazla kemirmesinden, huzursuz davranışlardan vs doğru zamanın geldiğini anlayabilirsiniz. Yanına alacağınız hamster yaşıt olsa en iyisidir. Daha ufak alırsanız ayrı bir kafeste büyütüp birkaç ay sonra bir araya da getirebilirsiniz. Zaten cinsleri Suriye ise sürekli bir arada kalamazlar, kavga ederler, her halükarda iki ayrı kafeste bakmanız gerekiyor.

Sevgiler

devran
24.06.09, 02:06 AM
teşekkürler...birde kafesinin telleri arasında en fazla 2 cm.mesafe var ama nası yaptıysa telleri birazck aralayıp kaçmış bugn..annem aradı ben işteyken hemen çıkıp eve geldm buldm.bi yerde uyuyup kalmış safım.sonra başka kafese koydm ikinci kezde ordan kaçmış.iyice güçlendi artık:) Cam fanusa koymak sağlıklı diil biliyorum ama üçüncü kez kaçıp da bulamamaktan yada evde kıyafetlerimi yuva yapmasından korkuorum.çünkü ne buluyorsa kemiriyor.alternatif bi fikriniz varsa bekliorum:confused:.hoşçakalın..

episodetwo
24.06.09, 02:23 AM
walla :D ne dicem bilmiyorum o kafesin tellerini onar bişi yap aralarından karton gibi bişi geçir ben öyle yaptım şahsen

hamsteradmin
24.06.09, 07:17 PM
Daha sağlam bir kafes bulabilirsiniz bir ön araştırma yapabilirsiniz internette ve petshoplarda, evdekiyle kıyaslayarak sonuca varabilirsiniz belki :) Sevgiler

İsmail
25.06.09, 10:32 PM
ya arkadaşlar, bizim ismail de çok dolanıyor kafeste sağı solu kemiriyor, geçen elimi kemirdi, ısırmadı yalnız, kemirdi, canım benim, neyse kendisi 4.5 aylık falan, ve dişi, ve evet adı ismail, baya fena o da bu aralar, bana bile bi garip bakıyo, yok artık o kadar değil falan diyorum kendisine, canım benim, neyse, ya ben de bunun bi mürüvetini göriim istiyorum ammaaaa şimdi yeni erkek al, ayrı kafes al, 6-7 tane yavru, tamam hoş güzel, süper bi tecrübe, ama ben ismailime zor bakıyorum 8-10 tane ismailoğulları ailesine nası bakıcam? yani siz hamsterını çiftleştirecek olan arkadaşlar, bunları düşündünüz mü, siz napıcanız allasen?

hamsteradmin
25.06.09, 11:01 PM
İlan vererek eş arayabilirsin, yine ilan vererek yavruları ücretsiz sahiplendirebilirsin. Ücretsiz verirsen daha çok seçeneğin olur ve en doğru yere gittiğinden emin olursun yavruların.