PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamster kafesleri pahalı

recai
03-14-2010, 01:26 PM
hamster kafesleri pahalı bunun için ne tür şeylerden kafes yapabiliriz? mesela bi arkadaş şişelerden borular yapmış çok hoş olmuş :D moderator selmanda kafes yapmış bazılarıda akvaryumlardan yapıyormuşş? daha başka nasıl şeyler olabilir??:confused:

yalin08
03-14-2010, 01:28 PM
akvaryumda yaşrsa ölebilir.ben kafesi hamsterimle birlikte 25 tlye aldım.

selman
03-14-2010, 01:42 PM
uygun genişlik, tekerlek, suluk sağlandıktan sonra akvaryumda yaşamasında bir sakınca yok. akvaryumlarda tek sorun havalandırması; koku yapar ve daha sık temizleme gerektirir. akvaryum, büyük plastik kaplar ve standart tel kafesler dışında pek seçenek yok. ahşap, karton benzeri şeyleri hamster rahatlıkla kemirip kaçacaktır.

antibiotich
03-14-2010, 05:14 PM
Akvaryum değilde saklama kapları , buzdolabı ızgaraları vb ürünler çok daha kullanışlı

Hmstr
03-16-2010, 07:51 PM
bence paraya biraz kıy al adam gibi bişi hiç uraşma.ben sana Arkadaş Pet i tavsiye ederim [Only Registered Users Can See Links] da internet sitesi ama internetten alma.git forum istanbula arda var arkadaş pet.fiyalar ucuz ve her istediğini ordan alabilirsin.ama hasmter sadece bir gonzi var.daaha çok hamsterlarda eşyalara ağırlık vermişler.kafes yem boru vs.ama çok hamster yok

mrbkrts
03-17-2010, 10:25 AM
şimdi büyük bir saklama kabı alsan nerden baksan 8-10 tl,tel alacaksın,yapıştırıcı alacaksın falan aynı kafes fiyatına denk gelecek!arkadaşların dediği gibi 25 tl ye içinde suluğu,yemliği ve çarkı olan kafesler bulunabiliyor.tabi önemli olan senin de nerde oturduğun.kolay gelsin..

alptanju
03-17-2010, 10:38 AM
Hemen hamster alma. Önce bi kaç ay para biriktirip talaş+yem+kafes al.Bu sürede de hamster hakkında daha fazla bilgi öğrenmiş olursun

recai
03-19-2010, 06:33 PM
bence paraya biraz kıy al adam gibi bişi hiç uraşma.ben sana Arkadaş Pet i tavsiye ederim [Only Registered Users Can See Links] da internet sitesi ama internetten alma.git forum istanbula arda var arkadaş pet.fiyalar ucuz ve her istediğini ordan alabilirsin.ama hasmter sadece bir gonzi var.daaha çok hamsterlarda eşyalara ağırlık vermişler.kafes yem boru vs.ama çok hamster yok
ben denizlide yaşıyorum, büyük şehirler gibi ucuz değil pahalı o yüzden bu konuyu açtım zaten. Bana alternatif şeyler lazım

benim hamsterım 4 aydır var zaten ancak kafes fazla iyi değill

köfte
03-20-2010, 05:46 AM
kafes sorununu bende çok yaşadım,en iyisi,dişini sıkıp orta boy bir kafes almak.

internetteki fiyatlar uçmuş durumda ,en aşağı 70 tl ,sonrası arttıkça atıyor.

tek kişilik kafesler 25-30 civarı.
plstik olanlar çok pahalı oluyor,tel kafesler daha uygun gibi,en sonunda tünelli,büyük tel kafesi 45 e aldım 60 ddi. daha ucuzmuş aslında ama,ben araya araya bıkmıştım,büyük boy yoktu,görünce tamam dedim,ne olursa olsun.

inşallah sanada uygun bir şey denk gelir ve bu sorununu çözersin,
kafes fiyatları,sizin gibi küçük arkadaşlar için gerçekten sorun,hele ki,anne baba harçlık vermiyorsa ve ya elinize yeterli para geçmiorsa :(

youngboiy
04-20-2010, 09:06 PM
bende bu yaz tatilinde inşallah daha buyuk bir kafesi kendim yapıcam malzeme araştırmasına girdim yaptığımda fotoları paylaşıcam inşallah ama gerçekten hem internet ortamında olsun hem petshoplarda olsun fiyatlar uçuk mesela aradığım kafesi aynı alışveriş merkezinde 5 dükkana sordum 5ide farklı fiyat verdi en pahalısı 95 derken en ucuzu 60 tl dedi aynı mal ama bu farklılık ne anlamadım yhaa :S

brk34
04-22-2010, 10:13 PM
arkadaşlar ben foruma yeni kayıt oldum bende hamster almak istiyordum bu site gerçekten çok faydalı bende bir gün okul çıkışında bir pet shop a baktım hamster+kafes 25 tl dedi ama kafes gerçekten çok küçüktü

aysu_levent
04-22-2010, 11:56 PM
Bence küçükse alma derim.Kafese gelince eğer illa ben yapacağım diyorsan selmanın kafesi gibi yap derim ben,ama eğer biraz bekleyip para biriktirirsen güzelinden bir kafes al niye uğraşasın ki??:)