PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Suluğu damlatıyor

Selex
11.03.10, 08:44 PM
Nereye yazacağımı bilemedim, suluğu çok fazla damlatıyor. Tıpasında sorun var galiba. Daha yeni aldım suluğunu. N:confused:e yapmalıyım?

-ErgünCan-
11.03.10, 09:03 PM
Suluğa bişey yapılacağını sanmıyorum ..Suluk alana kadar su içeren yiyecekler ver kafesede şişe kapağının içinde su koy içtiğini gördükten sonra al sanırım böle 1-2 gün idare eder ama bi suluk alman en iyisi

selman
12.03.10, 12:35 AM
suluğun uç kısmı tabandaki talaşlara çok yakınsa talaşlar ucundaki bilyaya denk gelip suyun akmasına neden olabiliyor yada içine talaş kaçmıştır. suluğun önünden ve arkasından tazyikli su tut düzelir belki.

hamsteradmin
12.03.10, 04:12 PM
Suluğun duruşunu doğru ayarlayamamış olabilirsin, tam dik olduğunda akıtmayabiliyorlar, ya da değiştireceksin. Egunce senin dediğin bir çözüm olamaz.

köfte
20.03.10, 06:15 AM
bazı suluklar çok zor ayarlanıyor,azıcık bir eğimde bile denge kayboluyor ve tüm su kafese akıor, bu derte başaımıza geldi.
geçen defa yeter artık dedim kıracam,dakikalarca ayarlamaya çalışıyorum,şıp şıp,yeni değiştirdiğim talaşlar ıslanıyor falan.
suluk kendine mi geldi naptı,öylece önemsemeden bıraktım,bir miktar aktı durdu,hala sorrun yok :) akarsa ben ona yapacağı biliyorum zaten :)

FAREttin
21.03.10, 06:17 PM
benimde damlıyodu.
eydim filan gene akıtıyodu.bende en sonunda yenisini aldım.
alırken dikkat et mümkünse satıcıya denet.
almaya gittiğimde 3. suluk akıtmıyodu.
hem onlarında yararına oluyu.bozuk olan malları geri gönderiyolar.

hamişin kuçukse salatalık vb. sulu sebzelerden ver 1-2 gün su ihtiyacını idare eder. ama buda sakıncalı isal olabiliyolar.en iyisi yeni suluk al ama mutlaka alırken satıcıdan denemesini iste.yoksa tekrar aynı sorunla karşılaşabilirsin.

murat
21.03.10, 10:54 PM
Benim suluk da damlatıyordu,hamsterimin ölme nedeni de o oldu zaten :( Okuldayken suluğu düşürmüş,suluk iyice akıtmış ve kafes su içinde kalmış.Islak talaşlarda da uyuyunca,üşüttü ve öldü.
Kesinlikle bir çözüm bul yoksa kötü sonuçlar doğurabiliyor :(
Pahalı bir şey değil,yeni bir tane almanı tavsiye ederim.

Beatnik
16.06.10, 09:32 PM
Suluğu damlatma problemi yaşayan arkadaşlar bide suluğu tamamen suyla doldurup bidaha denesinler..Benim aldığım sulukta damlatıyordu ağzına kadar doldurunca suyu kesildi..Suluğun ucundaki bilyeye su baskı yaptığı için fark edio :)