PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : el yapımı kafes projemm!!!!

episodetwo
21.06.09, 05:29 AM
hamsteradmın şimdi ben yakında gueniga pig diye ondan alacamya almadan önce kafesini yapıyorum diktörtgen uzun kenarı 87 cm kısa kenarı 40 cm tel örgü alıcam kafes yapımında kullanılan ve çok güzel bişi olacağına inanıyorum ya sen hiç besledinmi bu queniga pig den nasıl bi hayvan yani köpek gibi ilgi istiyomuş :D

hamsteradmin
28.06.09, 05:32 PM
Merhaba arkadaşım, bu başlığı atlamışım :)) Kafesle ilgili ne yapmayı düşünüyorsun bilemem, başka bir başlıkta güzel hazır kafeslerin olduğunu yazmıştım. Guineapiglerle ilgili soruna cevap vereyim. Aslında onların bir diğer adı da Cavia, Cavia demeyi tercih ediyorum hem daha doğru hem daha kolay :)

Bu sevimli hayvanlar başlangıçta çok ürkek olurlar, her gün taze maydonoz, marul gibi sebzeleri yemeye bayılırlar. Bu gibi yiyeceklerle yavaş yavaş kendine alıştırırsın, gün gelir kucağında göbeklerini kaşıtmak isterler, kucakta uyurlar. Tabi bu aşamaya gelmesi özverili ve istikrarlı emek istiyor onu söyleyeyim.

Çok da akıllı hayvanlardır, tek kötü tarafları çok ürkek olmalarıdır. İlgilendikçe sahibine bağlı hale gelir, ilgilenilmediği zaman mutsuz olur. Her gün kafesten çıkıp dolaşması, sevilmesi gerekir. Asla ısırmaz, 30 cm.den yukarıya çıkamaz :)) Ciklemeye benzer bir ses çıkarabilir, genelde sahibini gördüğünde vs yapar :)

Cavia almak isteyen kedi alıyormuş gibi düşünmeli. Çünkü kafeste 10 yıl yaşayan bir hayvan gibi düşünmemek lazım, sizinle birlikte kedi yavrusu kadar olan bir hayvan, evin içinde, kucağınızda, yerde, yatağınızda, koltuğunuzda sizinle olmaktan daha mutlu olur. Kafeslerinin belli bir yerine minik yassı bir kap koyarsanız, üstüne peçete konduğunda tuvaletini oraya yapmayı öğrenebildiği biliniyor, ama buna güvenmeyin tabi ki, garantisi yok.

Mustafa96
23.08.09, 01:41 AM
Diğer Bi Adı Su Domuzuymuş Bu Hayvanı Beslemek İsterim Ama Daha Önce petShoplarda Hİç Rastlamadım :s

aydo
23.08.09, 02:34 AM
Diğer Bi Adı Su Domuzuymuş Bu Hayvanı Beslemek İsterim Ama Daha Önce petShoplarda Hİç Rastlamadım :s

Googleden baktımda resimlerinde azcık anımsatıyo sanki :)

Mustafa96
23.08.09, 07:43 AM
Biraz Suriye Hamsterine Benzio Ama Tüyleri Sarkık Gibi Birazz xD

toLqa
23.08.09, 02:17 PM
Suriye hamsterinden çok daha farklı bikere boyut olarak daha büyük :) şirinlik ve tatlılık oranıda kat kat dha çok syrian hamsterine göRe... :)