PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kemirior ??

-ErgünCan-
05.03.10, 04:21 PM
Arkadaşlar pakize 4.5 aylık 1 ay önce ona yetecek büyüklükte bir kafes aldık ilk 2-3 hafta gayet normal kafesi kemirmeden durdu.. Fakat 1 haftadır kafesi akşam 10 dan itibaren kemiriyor .. Bende tam o saatte yatıorm onu topa koyamıorm kardeşim var 7 yaşında ona bu konuda güveniyorum ben yokken sevior yemek verior vs o topa koysun dicem ama ben kemirmesini nasıl önleyebilirim ?? Kökünden halledebilirim ( bu arada 4 te geliorm geldiğimde uyanık oluor 7-8 e kadar uyanık sonra 2,3 saat uyuyup tekrar kalkıor ) Kemirmesi için ceviz,kemirme taşı gibi sert şeylerde veriorm ..

Şimdiden tşkler ..

elmyra
05.03.10, 04:24 PM
Eve geldiğin ve onu uyanık yakaladığın zamanlar hamster topunda yeterince gezmesini sağlayabilirsin veya onunla ilgilen kafesin dışında oyna. Tekrar kafese koyduğunda yemek verebilirsin. Böylece sıkıntı geçebilir.

-ErgünCan-
05.03.10, 04:28 PM
Evet topa koyuorm yatmadan 20 dk önce 20 dk gezior ara sıra rastladığımda Kardeşim elinde oynatıor ara sıra bende elimden geldiğince neyse teşekkürler elmyra

zadem
06.03.10, 12:54 PM
bnm hamstrmda kemiriyor sürekli dışarı cıkmak istiyor kafeste hiç durmuyor..ve de 1 haftadır fln kafesinden talaş taşıo odanın karanlık yerlerine orada uyuyo duruo sürekli kafese sdce yemek yemek ve su içmek için uğruyo onun dışında eğer kapatrsam kapısını deliriyor resmen bnide uyutmuo kendide uyumuo neden acaba:(

hamsteradmin
06.03.10, 11:48 PM
Genelde gündüzleri uyurlar.

numlock01
11.03.10, 01:09 AM
dişlerini bileliyordur :) eğer dişlerini olduğu gibi bıraksa 1 yılda 10 cm uzar

hamsteradmin
11.03.10, 01:10 AM
Dişlerini bilemek gibi bir bilinçli hareketleri yoktur, lütfen emin olmadığımız konularda yorum yapmayalım. Kuralları okursan sevinirim.