PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yemleri zulalıyor.!.

FAREttin
03-01-2010, 08:00 PM
arkidaşlar benim hamişi biliyorsunuz zaten.

hafta sonu butün gece kafesinin borusuna talaşları doldurmuş sabah bir baktım boru talaş dolu talaşların üzerine sırt üstü yatmış ooh keyif kebap.

dershaneye gittim geldim.tekrar baktım kabında yemlerin çoğunu bu boruya doldurmuş üzerlerini de talaşla örtmeye çalışmış pek becerememiş ama xD :D

şimdi ben ne versem yarısını elimde yiyo geri kalanını o yemlerin yanına götürüp saklıyor.meyve peynir veriyorum orda bozulcaklar diye korkuyorum.nasıl veriyim meyve peynir ve yeşillikleri ???

bir de;
devamlı orda yatıp kalkıyor.oraya işeyip sıçıyor.ne yapacağım ben.ıslık çalıp poşet hışırdattığım da borusundan çıkıyor usulca elime geliyo evin için de gezdiriyorum.

ama ilerde orası kokmaya başlıcak.temizler yeni talaş koyarsam da bu sefer yuvası bozulcak.

ne yapmamı önerirsiniz ???. :confused:

elmyra
03-01-2010, 08:04 PM
Kendine yuva olarak orayı belirlemiş. Bişey yapamazsın. Yemleride depolaması hayvanın doğası gereği yaptığı bişey. Sen yiyebileceği kadar az miktarlarda ver ki besinleri bekletip çürütmesin. Temzilik yaptığında elbetteki boruyu da temizlemelisin. Yerleştirirken boruya yine talaş koyarsan belki bikaç yiyecek tekrar orayı yuva seçebilir.

FAREttin
03-02-2010, 02:31 PM
teşekkür ederim elmyra :)

Hmstr
03-02-2010, 06:27 PM
hamsterların doğa sında var.yemek zulalar sonrada onları korumak ister.bu yüzden peynir,yumurta vb şeyler vermek zararlı olabilir.biriktirir biriktirir sonra bozulur yerse zehirlenir

-ErgünCan-
03-02-2010, 06:29 PM
hmstr doru söylüyor yiyeceği kadr vermek en doğrusu

FAREttin
03-03-2010, 06:52 PM
bende artık mama kabına koymuyorum meyveleri filan
dışarıya gezdirmeye çıkardığımda veriyorum.
ama böyle olunca da yemiyor.her yeri gezip dolaşmak istiyor.
nasıl yedirme mi önerirsiniz?

-ErgünCan-
03-03-2010, 07:49 PM
Meyveyi çürüyene kadar bitirebilir düşüncesi ile ver ..

Hamstogun
03-03-2010, 09:35 PM
kafesi temizlerken o boruya koyduğu talaşları evinin içine koy o boruyuda iyide temizle koku gitsin talaşların hepsini koyma ama