PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pamuk Hanım hamile..

sari_melek_1907
28.02.10, 05:11 PM
pamuk hanımı topa koyuyorum ama orda bi agresifleşiyor hamilelikte yakınlasıyor gittikce koymamda bi sakınca varmı acaba ? bide çok kaşınmaya basladı sebebi ne olabilir.. :S

-ErgünCan-
28.02.10, 05:13 PM
Agresifliği hamile kaldığı için hamilelik süresinde günde 5 dk gözetiminde topa koyabilirsin topu kemiriyorsa elinde oynat veya zaten odama salabiliyorum sorun yaşamıyorum demiştin odaya sal

sari_melek_1907
28.02.10, 05:18 PM
öyle bişi demedim :) odama anca topla salabilirim.. topun kapağını acıyor bide onu ögrendi yandım ben yandım :)

-ErgünCan-
28.02.10, 05:37 PM
Evet çok çabuk öğreniyolar ..Bantla istersen dicemde istemediği yere sokmak daha çok strese sokar ..

sari_melek_1907
28.02.10, 05:44 PM
topun her yerini çizmiş o çıkma yeri falan helee :) bakalım bantlamayı denicem ama zaten 5-10 dk falan tutucam hamile oldugunu için çok sıkmak istemıyorum bide bunalıp erken dogum falan olur :) :):)

-ErgünCan-
28.02.10, 05:49 PM
Bantlamayı dene ama onuda kemirir bence topu boşver daha fazla sıkıntıya sokmak doğumdan sonra yavrulara zarar vermesine neden olabilir marul ver stresi azaltıor ama kuru bi şekilde ver

sari_melek_1907
28.02.10, 05:53 PM
öle yapıyım ozamn marul veriyim :S

elmyra
28.02.10, 07:32 PM
Marulu çok iyi yıkayıp kuruturak vermelisin. Hatta çok az ver, çünkü ishal olma riski var. Hamileliği yaklaştıysa stressi normal. Beslenme bölümüne bak istersen. Anneyi ek besinlerle iyi beslemen gerekir. Elinde oyna biraz, kafeste sürekli yuva yapma ve yem depolama telaşı olacağı için çok ayrı tutmanı ben önermem :)

sari_melek_1907
28.02.10, 08:19 PM
bana tam alışmış değil oyuzden elime alamıyorum agresif oldugu için ısırma huyu cok fazla:)

omletveoralet
01.03.10, 12:13 AM
bn hayvanimin hamile oldugunu bile anlamamistim.. eyer ilk defa dogurucaksa cok dikkat et benim hamsterim yeni dogurmustu cok cirkin kucuk 6tane yavrusu vardi :) erkegini ayirmistim yuvasinin etrafini bez gbi bi seyle kapadm cok dikkat ediyodum ama her gun yavrulari azaldi ne yazik ki hic biri sag kalmadi :( umarin sen bi sorun yasmazsin

sari_melek_1907
01.03.10, 09:58 AM
aaa gecmıs olsunnn... İnns. bnmki ölmeeeezzzz..

elmyra
01.03.10, 04:28 PM
Anneyi iyi beslersen ve dikkat etmen gereken şeylere uygun davranırsan sorun yaşama riskin çok az. Linke göz atarsan yardımı olacaktır.
[Only Registered Users Can See Links]

sari_melek_1907
01.03.10, 04:45 PM
Anne ve yavruların yanında başka hamster olmamalıdır. ( zaten baska bi hamster yok vardı kavga edıyorlar diye ayırdım şimdiden erkegi) - Yavrular doğduktan sonra ilk 1 hafta kafesin yanına yalnızca yem vermek için gidilmelidir.ellemeyi kesinlikle düşünmüyorum - Yavrular doğduktan sonra kafes temizliği yapmamak gerekir, anne hamster yuvası bozulduğunda yavruları yiyebilir.kafes artık pis kalcak yapcak bişi yok :)- Kafeste her zaman mutlaka yem bulundurulmalıdır. bol bol yem vermeyi düşnüüyorum - Ek gıdalarla takviye yapılmalıdır.( Haşlanmış yumurta-patates, brokoli, havuç, salatalık, laktozsuz süt, petibör biskuvi...vs) biskuvi havuc zaten veriyorum - Suya takviye vitamin damlatılabilir. onu henüz daha almadım suan yapmıorum - Gürültü, yüksek ses annenin tedirgin olmasını ve tehlike altında olduğunu sanmasına sebep olacağından kafesin sessiz ve rahat bir yerde olmasına özen gösterilmelidir. şuan tedirgin oluyor yerm verirken yerlere falan dökuluor süpürgeyi acınca korkuyor ama doğurunca yapmam :)- Yavrulara asla dokunmayınız. anneye dokunamıorm zaten agrasif yavrularada blli bi süre dokunmam

dwarf
01.03.10, 05:22 PM
diğer arkadaşların işine yarayacak bilgiler.paylaşım için teşekkürler

sari_melek_1907
01.03.10, 07:31 PM
önemli değil zaten sitede var :)

elmyra
01.03.10, 08:10 PM
Yemleri bol bol değilde yetecek kadar vermelisin:) Kafese çok müdahele edemeyeceğin için yemediklerini (bozulmaması için) geri alma şansın olmayacak.

sari_melek_1907
01.03.10, 08:53 PM
doğru söluyorsunda biskuvi falan bozulur bozulcak şeyleri az az vermek daha doru :)

sari_melek_1907
01.03.10, 09:03 PM
bişi daha sormam gerekiyor şimdi pamuk hanım evine talaşları falan taşıdı.. aynı yere yemeklerınıde koydu aynı yere tvaletinide yaptı smdi orası bir süre sonra koku yapıcak temizlemem lazım orayı ama talaslarıda tasıdı yavrular için heralde dogurursa hiç alamam napıyım .. ?

elmyra
01.03.10, 10:20 PM
Doğumun yaklaştığı bir zamanda son birkez sen temizliği yap. Kafesi yerleştirirken evine biraz fazla talaş ve bikaç yiyecek koy. O yine eski düzenlediği şekline hızlıca sokacaktır muhtemelen.

sari_melek_1907
02.03.10, 01:50 PM
tesekkur ederimm.. :)

paşa
22.04.10, 12:50 AM
hamile hamile dedin senin cabbar benim paşayı pardon pakizeye doğurttu :D