PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlık Açarken...

hamsteradmin
20.06.09, 10:48 PM
Sevgili Arkadaşlar,

Hamsterim.com sizler için var, soru sormanız, herhangi bir konuda bir şeyler yazmanız beni mutlu ediyor. Sizlerden ricam, başlık açarken bölümlerin içeriklerine dikkat ederek, uygun bölüme başlık açmaya çalışmak. Çünkü her başlığı tek tek uyarmak ve taşımak hem zaman alıyor, hem de ben sizleri uyarmak istemiyorum. Aradığımız zaman konuyla alakalı başlıkları doğru yerde bulabilmemiz için başlık açarken dikkatinizi rica ediyorum.

Yine hepimize aradığımızı bulmakta zorluk çıkartan bir diğer mesele de başlıkların isimleri. "Acil bakar mısınız", "Yardım lazım", "Soru", "Acill" gibi başlıklar başlığın konusunu ifade etmiyor, bu nedenle istediğimiz zaman ayırt edip açıp bakamıyoruz. Örneğin "Acil yardım" yerine "Hamsterım düştü ne yapabilirim" ve benzeri konuyla alakalı başlıklar yazarsak daha iyi ifade etmiş oluruz. Aynı zamanda her sorduğumuz soruyu Acil Sorular köşesine açarsak diğer başlıkların bir anlamı kalmaz. Bu tarz konuları tek tek düzeltmek veya uyarmak zaman alıyor.

Başlık açarken dikkat etmemiz gereken üç şeyi özetlersek:

-İlgili bölüme başlık açmak, örneğin hamsterınız doğum yaptıysa "Cinsiyet-Üreme-Doğum"a
-Konuyu ifade eden başlık ismi yazmak, örneğin "Acil bakın" yerine "Hamsterım ayağını incitmiş" gibi
-Acil Sorular'a gerçekten acil olmayan mesajlarımızı yazmamak örneğin "Hamster topu yardım", "Hamsterım bana soğuk" gibi başlıklar hayati önem taşımıyor.

Sevgiler

hamsteradmin

Oliver
03.07.10, 02:35 AM
Ben niçin başlık açamıyorum acaba ?

Aşağıda belirtilmiş Hatalardan biri oluştu:
Sizin 2 tarafından etiketlerin maksimum numarasını geçilen bu konuya eklemeye denediğiniz etiketlerin numarası.

Bu nedir :S ?

mrbkrts
03.07.10, 10:22 AM
yazdığın mesajın açıklaması aşağıda etiketleniyor,yani forum içi aramada başlıkta kullandığın kelimeleri aratan biri senin konuna ulaşabiliyor.başlığın uzunsa zaman zaman bu sıkıntı olabiliyor,o yüzden konu açarken en aşağıda bulanan etiketler kısmından etiketleri azalt!
örn:''Mısır'ın uzun tüy problemi hakkında yardım'' başlığını açtığın zaman mısır,uzun,tüy,problem,hakkında,yardım diye etiketleme yapıyor.buradaki kelimelerden bazılarını silersen konunu açabilirsin!
inşallah anlatabilmişimdir:)