PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çekirdekler

alptugbaba
02-18-2010, 11:34 PM
bildiğiniz gibi hamsterler çekirdekleri çok seviyor neredeyse hep onlardan yiyor ama bizimkiyle yani bizim yediğimizle aynımı çözemedim mesela benimki çekirdeğe bayılıyor bensadece elime geldiğinde yada beğendiğim birşey yaptığında veriyorum 3-4 saat aç bırakıyorum ve herşeyi elimden yiyor alışması maksatında annemde kıyamıyor ana yüreği dior ve koyuyor yemlerini önüne bizim yumurcak dururmu hemen alıor ayırıor çekirdeklerini yuvasına taşıyor bu yüzden çekirdekleri bitti onların çekirdekleri özelmi yok sa normal tuzsuz çekirdek alsam yermi sağlık bakımından birşey olurmu _?

hamsteradmin
02-18-2010, 11:47 PM
Kesinlikle tuzsuz çekirdek vermelisin, tuz vücutta ödem yapar, birçok sağlık sorununa neden olur. Kendi çekirdeğinizden verme, eğer kabuklarını açıp içindekini veriyorsan problem olmaz ancak kabuğuyla beraber tuzlu çekirdek vermemelisin.

Sadece çekirdek yeterli bir besin değil, sırf yağ ile besleniyor demektir, oysa günlük yiyecekleri tam ve dengeli olmalı, protein almalı, karbonhidrat almalı. Beslenme bölümümüze bakabilirsin.

alptugbaba
02-18-2010, 11:54 PM
teşekkürler ben zaten ona ek olarak havuç veriyorum kucuk fındık peynir cok az yoğurt veriyorum annemler makarna verior ama haşlamadan pişirmeden veriyor öyle olması gerekiyor deilmi yumurtayı vermemiştim ama deneyeceğim ayrıca ceviz keçiboynuzu fln da veriyorum hepsini yiyor baszen fındığı saklıor onu yiyor ozmn dierlerini yemiyor

hamsteradmin
02-19-2010, 01:13 AM
süper besliyorsun, yenmeyenleri kafesin içinden al, yumurta peynir makarna gibi olanları. normal yemi de olsun.