PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : guinea pig aranıyorrrrrrr!!!

episodetwo
06-20-2009, 08:20 PM
bu guinea pig denen hamsterı benzeyen bişi ama çok güzel bunlar hakkında bilgisi olan varmı nerelerde satılır sirkecide hayvan pazarında bunlardan varmıdır guinea pig hatta 10 yıl filan yaşıyolarmış kimisi forumlarda okudum 8 sene beslemiş ölmüş ömürleri en fazla 9-10 yıl

hamsteradmin
06-20-2009, 10:34 PM
Fiyatları 50den başlıyor, iyi bakılırlarsa 10 yıl civarında yaşıyorlar. Biraz ürkek, fakat sahibine bağlı hayvanlar, hamsterlara benzemiyorlar ne boyut olarak ne huy olarak. Her gün köpek gibi ilgi bekliyorlar. Ciklemeye benzer ses çıkarıyorlar ve ani hareketlerden ürküyorlar. Bol yeşillik ve kuru yemle besleniyorlar.Yetişkin boyları yavru bir kedi kadar olabiliyor. Çift halinde beslenmesi tavsiye ediliyor. İnternetteki ilanlara bakabilirsiniz.

Agentzero
07-02-2009, 02:18 PM
dün Mısır çarşısına gittim.Bilmeyenler için söliim mısır çarşısı sirkecinin biraz gerisindeki camiinin arka tarafına düşen pazardır.Guinea piglere baktım 1 tane dükkanda buldum ama bembeyaz kısa tüylü aynen fare.Kahverengi beyaz desenli güzel bi uzun tüylü bulma niyetindeydim ama olmadı.Onları görünce hamsterlar gözüme daha bi şirin geldi=)Bu arada guinea pigler orta boy bi tavşan büyüklüğündeydi.Bu hafta bi de Kadıköydeki hayvan pazarına bakmaı düşünüyorum eğer orda da güzel bi quinea bulamazsam 2 tane gonzales alıcam:)

hamsteradmin
07-02-2009, 04:45 PM
Kadıköy hayvan pazarı 2-3 yıl önce kapandı. Ama çeşitli petshoplar var balık pazarı tarafında.
Sahibinden almaya çalışın mümkün olduğunca.

Guineapig için bir üretici biliyorum 50 tlye harika yavrular alabilirsiniz. verakaya.com sitesine bakarsınız.

burak8989
07-15-2009, 10:27 PM
İstanbulda oturuyorsan maltepe taraflarındaki pet shoplarda var bugün gördüm fakat gerçekten çok kazık 200 Tl istedi ama gerçekten tatlı ve ürkek hayvanlar

hamsteradmin
07-15-2009, 10:37 PM
O petshop sahibi sapıtmış herhalde, en kaliteli yerlerde bile 50-65 tl.

burak8989
07-15-2009, 11:48 PM
pet shop demeye bin şahit lazım ortada kocaman bi akvaryum içinde kocaman bi alabalık :D birkaçtane kuş ve 2 tane kedi var o hayvanı nereden bulmuş bilmiyorum

buraq
07-16-2009, 02:29 PM
guinea pig baktım geçen 65 dedi petshopcu.çok tatlılar ama biras boyutları büyük o yüzden bakmak zor olabilir :)

leman4e
07-21-2009, 03:03 AM
bu guinea pig denen hamsterı benzeyen bişi ama çok güzel bunlar hakkında bilgisi olan varmı nerelerde satılır sirkecide hayvan pazarında bunlardan varmıdır guinea pig hatta 10 yıl filan yaşıyolarmış kimisi forumlarda okudum 8 sene beslemiş ölmüş ömürleri en fazla 9-10 yıl

bende 21 mayıs doumlu 1.5 aylık yawrular war istersen ücretsiz olarak verebilirim. isteseniz bena mailimden ulaşabilirsiniz.lemanshaban@hotmail.com