PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım edin ölecek mi yoksa:(((

layzy
02-17-2010, 12:18 PM
Ben 2 hafta önce arkadaşımın beslediği hamsterları aldım 2 taneler.bir tanesi diğerine göre daha iri ve hareketliydi.yiyecekleri kafesine taşıyıp gömme olayını sadece o yapıyordu.dün akşam eve gittiğimde gözünün birini açamadığını farkettim,hemen insanlar için olan tek kullanımlık steril göz damlasından damlattım pamukla sildim biraz açılır gibi oldu ama sonra tekrar kapandı.birkaç saat sonra elime aldım tekrar damla damlatıcaktım fakat yere kan damladığını ve eliminde kan olduğunu gördüm:(( şok geçirdim resmen ağlama krizine girdim,ölüyo sandım.sonra eşim başka bir kutuya almış kanaması durdu,poposundan yada eğer dişiyse vajinasından geliyordu sanırım.ishal yada dışkı yok.yiyecek olarak iyi yıkanmış sebze meyve,sulandırılmış süt ve kuruyemiş veriyorum.internette yazmayan hiçbirşey vermedim.bir veteriner numarası bulup aradım oda hamile olabileceğini söyledi.gece hiç uyuyamadım bu arada oda çok halsiz hiçbirşey yemedi sadece süt içti çok az ve hep kendini gömüp uyuyor.sabah doğurmuş olur belki diyordum ama evden 8gibi çıktığımda hala aynı durumdaydı,biraz daha kanaması olmuştu ve hareket etmesi iyce güçleşmiş gibiydi,zor yürüyordu.karnı da yanlara doğru iyce şişmişti sanki.buarada onu kendi kafesine alıp diğerini ayırdım.şuanda işyerimdeyim ve meraktan çıldırmak üzereyim.lütfen acil birileri cevap yazsın.şırnakta görev yaptığımdan veteriner gibi bir imkanımız da yok ayrıca.böyle eli kolu bağlı durmak çok sinirimi bozuyo.eve gittiğimde ölmüş olmaz dimi,nolur birileri bişeyler söylesin:(((((

Ginger
02-17-2010, 02:12 PM
bnm hamsterim da bu tür bişi olmuştu .. ilk önce poposundan kırmızı bi et parçası çıktı vet aradık solucandır yapıcak bişi yok kendi düşürmeli dedi sürekli kan geliodu bitanemden :( daha sonra öldü bitanem:( ama umarım sizin hams* niz yaşar ewe gittiğinizde onu çarkında dönerken bulursunuz ....

Ginger
02-17-2010, 02:14 PM
bu arada ewe gidince son durumu söylerseniz sewinirim geçmiş olsn ..

layzy
02-17-2010, 03:01 PM
teşekkür ederim akşam bilgi verecem.

selman
02-17-2010, 03:08 PM
geçmiş olsun, umarım ciddi bişi değildir.

layzy
02-17-2010, 03:12 PM
doğumda bu şekilde kan gelir mi peki?

layzy
02-17-2010, 08:39 PM
çok kötüyüm,ölmüş...

-ErgünCan-
02-17-2010, 09:30 PM
Başın Sağolsun :(

Ginger
02-17-2010, 10:04 PM
çok çok üzüldm :( yha offf nie böyle erken terkediolar bizi ..

başınız sağolsn :(

layzy
02-17-2010, 11:37 PM
sağolun...:(

hamsteradmin
02-18-2010, 03:49 AM
Sulandırılmış süt bağırsak florasını bozmuş ve kanama yapmış olabilir, sadece bir ihtimal. Süt içerdiği laktoz nedeniyle uygun bir besin değildir, sulandırmak da yağı parçaladığı için sütün yapısını bozar. Laktozsuz süt verilebilir ancak düzenli olarak vermek yine de hamstera uygun değildir.
Diğer bir olasılık hamsterınızın doğum yapmaya çalışırken ölmesi ya da yavruları doğurup yedikten sonra ölmesi vs. Bunu bilmek zor. Hamile olmayabilir de.

Başınız sağolsun, hayırlısı buymuş üzülmeyin.

elmyra
02-18-2010, 03:57 AM
Çok üzüldüm gerçekten, böyle durumlarda maalesef ki biz sorunu farkettiğimiz anda herşey çok hızlı gelişiyor. Belki hamileydi ve doğum yapamadığı için böyle bir sorun yaşadı, doğumda içinde yavru kalan hamsterlarda benzeri şeyler yaşıyabiliyor çünkü. Veteriner müdahelesi gerekiyor. Neyse söylenecekte pek bişey yok inanın çok üzüldüm.

selman
02-18-2010, 10:40 AM
başın sağolsun

Basakolin
02-18-2010, 03:29 PM
Başın sağolsun çok üzüldüm :(

layzy
02-18-2010, 11:19 PM
sağolun arkadaşlar dünden beri kendimi toplamakta güçlük çekiyorum,sürekli kendimde suç arıyorum,süt konusu olabilir ama çok içmemişti. doğum yapamamış olma konusunu bende düşündüm çünkü karnı çok şişti iki yana doğru genişlemişti.öldükten sonra ben elime alamadım ama eşim de karnının iyce şişmiş olduğunu söyledi,o minik yavrularıyla beraber öldüyse daha da çok üzülücem:( neyseki hiçbir zaman öğrenemiycem... destekleriniz için teşekkürler.umarım hiçbiriniz aynı durumu yaşamazsınız...

hamsteradmin
02-18-2010, 11:48 PM
Karnı o kadar şişse büyük ihtimal doğuramadığı içindir. Sizin bir suçunuz olduğunu sanmıyorum, buraya yazacak kadar duyarlısınız. Üzülmeyin. Sevgiler

layzy
02-19-2010, 07:04 PM
teşekkür ederim...

köfte
02-24-2010, 06:51 AM
:( çok üzüldüm,bu kadar sevdikten üstüne titredikten sonra kaybetmek çok zor.off bee :( keşke onlardan hiç ayrılmasaydık . konuyu okurken san ki ben yaşamış gibi oldum. inşallah cennete bu güzel canlılarla tekrar kavuşuruz.

dwarf
02-27-2010, 12:03 PM
yazık olmuş Allah rahmet eylesin

mc_fırlama
02-27-2010, 10:20 PM
başın sağolsun çok üzüldüm içim çok kötü oldu yaa

bunker kerker
03-02-2010, 01:27 AM
arkadaşım başın sağolsunn :(:(:(