PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muhabbet Kuşumun cinsiyeti nedir acaba?

Hamster_fun
02-16-2010, 06:24 PM
Merhaba. Uzun süre oldu foruma bakmayalı, üye sayısı oldukça artmış :) Sizlere danışmak istediğim şu ki ; Hımbılımızın yanına bir de muhabbet kuşu aldık. Erkek olduğu söylendi fakat internetten edindiğim bilgiler sonrası kafamız karıştı. 1-1.5 aylık yavrumuzun gaga üstü mor renkte. Bazı kaynaklar erkek derken bazı kaynaklarda dişi olduğu söyleniyor. Fotosunu ekliyorum birde siz düşüncenizi belirtirseniz sevinirim.

Basakolin
02-16-2010, 06:47 PM
benimde muhabbet kuşum var .. Yeni kuş hayırlı olsun... Erkek olma ihtimali fazla ama gaga üstü çok mor gözükmüyor.Herhalde daha küçük olduğu için ama erkek olması lazım.. =)

hamsteradmin
02-16-2010, 06:56 PM
Merhaba, bu konuda uzman olmamamla birlikte, nispeten koyu renkli gagaların erkek gagası olduğunu biliyorum. Dişi olsaydı pembe veya beyaz tonlarında olabilirdi. Bu arada biz de sizi merak ettik ve yeniden gördüğümüze sevindik :)

Basakolin
02-16-2010, 06:59 PM
benim kuşumun gagası aldığımızda beyazdı ama şimdi rengi koyulaştı neden olabilir ?
Bu arada konuyu böldüysem özür dilerim :)

Hamster_fun
02-16-2010, 07:22 PM
Merhaba, bu konuda uzman olmamamla birlikte, nispeten koyu renkli gagaların erkek gagası olduğunu biliyorum. Dişi olsaydı pembe veya beyaz tonlarında olabilirdi. Bu arada biz de sizi merak ettik ve yeniden gördüğümüze sevindik :)

Teşekkür ederim alakanızdan dolayı :) Yine bıkmadan, usanmadan yardımcı olmaya devam ediyorsunuz. Kolay gelsin...

benim kuşumun gagası aldığımızda beyazdı ama şimdi rengi koyulaştı neden olabilir ?
Bu arada konuyu böldüysem özür dilerim

Basakolin cevabın için teşekkürler. Sanırım erkek olduğu konusunda hemfikiriz :)
Senin soruna gelince araştırmalarımdan edindiğim bilgiye göre dediğiniz gibi gaga üstü açık renkli (beyaz-pembe) kuşlar dişi olmakla birlikte, renkte kahverengiye doğru bir koyulaşma varsa o dişinin çiftleşmeye hazır olduğunu gösterir.

Basakolin
02-16-2010, 07:26 PM
O zaman kızıma bi erkek almam lazım ama bnm 2 kızım var xD off işim zor .. Bilgiler için teşekkürler Hamster_fun =)

-ErgünCan-
02-16-2010, 07:30 PM
Başak abla ne odlu snn hamsterler yhaf kavga devam edio mu

hamsteradmin
02-16-2010, 07:32 PM
Rica ederim, ben de yeniden bir araştırma yaptım ve sizin mubiş büyük ihtimalle erkek :) Başakçım Hamster-fun'ın dediği çok mantıklı. Sevgiler

Basakolin
02-17-2010, 02:57 PM
hayır egnce .. Neler oldu bi bilsen .. :(
Aslında kız sandığım rozy erkek , erkek sandığım rocky kız çıktı inanabiliyomusun :( Aslında kız sandığım rozy in hamile olduğunu sanıyosum değilmiş :( :( :(
Dün gece 1 de Aslında kız sandığım rozyin erkek sandığım ama kız çıkan rozkyle çiftleştiğini gördüm.. Zaten o anda yıkıldımm :(

selman
02-17-2010, 03:10 PM
hehe, madem cinsiyetler ters çıktı isimlerinide değiştir bari :)

Basakolin
02-17-2010, 03:15 PM
ikizim istemiyo xD alıştık artık diyo xD

ernn
02-17-2010, 09:04 PM
bence senin kuş dişi Basakolin senn kuşunun ceresinin(gagasınn renkli kısmı ) renk değiştirme sebebi aldıında küçüktür büyünce tam rengine gelmiştir

Basakolin
02-18-2010, 03:41 PM
bilemiyorum walla xD

biftekk
03-28-2010, 12:30 AM
erkek