PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 tane hamster besliyorum kafes bu kafes uygunmudur ?

episodetwo
20.06.09, 08:04 PM
bu kafes 1 tane hamster besliyorum bu kafes çokmu küçük yada normalmi ?

hamsteradmin
20.06.09, 10:36 PM
Normal boyutta bir kafes, küçük değil. İmkanınız olursa ilerde daha büyük bir tane alırsınız, tabi kafes tellerinin geniş olmamasına dikkat edin.

episodetwo
20.06.09, 10:42 PM
evet çok doğru aynı şey başıma geçen sene geldi 2 tane hamster aldım gonzales gene 1 tanesi kaçtı evdeki alaturka tuvalestin içine düştü orda buldum ölüsü vardı ondan sonra 1 tanede beyaz vardı oda kafesin tellerin arasından kaçarken kafası tele sıkışmış boğularak öldü sabah kalktığımda donmuş cesdiyle karşılaştım

hamsteradmin
20.06.09, 10:44 PM
Üzücü olmuş :(

episodetwo
20.06.09, 11:43 PM
he bu arada piton almaktan vazgeçtim zaten bakımıda zordur onun 2 tane guinea pig alacam sirkeciden çok tatlı oluyolar zaten bir dahada gonzales filanda almayı düşünmüyorum alırsam hamster alırım 3-4 sana yaşıyolar gonzalesler 1-2 sene yaşıyomuş çok az ömürleri ama o 10 yıl filan yaşayan olandan almayı düşünüyorum

hamsteradmin
21.06.09, 12:14 AM
İyi yapmışsın vazgeçmekle. guineapigle de çok ilgilenebileceksen 1 tane al, ama o zaman yalnız kalmaması gerekir köpek gibi ilgi bekliyorlar çünkü. 2 tanesi de zor olabilir. suriye hamsterları 3-4 sene yaşamıyorlar, geneli 1-2 sene. 2 seneyi aşan nadir.

episodetwo
21.06.09, 12:24 AM
ben bi arktan biliyorum suriye hamsteri vardı 3-3.5 sene yaşadı yavruyken almıştı ondan sonra hasta oldu öldü ishal olmuştu bildiğim kadarıyla öldü sonra