PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ısırmaa

dilo
02-13-2010, 10:40 PM
ben bugün bi hamster aldım biraz büyüktü (baya)adam dediki 1,5 aylık ama öyle durmuyo.benim problemim hamsterim ısırıo hiç ele gelmio sadece havuç filan verince yaklaşıo onuda çıkarıo :( ne yapayım elime gelmesi için???(bu arada o ısırdıkça bende korkuorm)

-ErgünCan-
02-13-2010, 11:32 PM
hamsterin daha yeni olduğu için korkuor bunun hakkında başlılar var sesini alıştır ve yiyecekle yaklaş hamsterin ne kdar büyüksa o kadar geç alışacaktır ..

hamsteradmin
02-13-2010, 11:46 PM
Fotoğrafını koyarsan belki kaç aylık olduğu hakkında tahmin yürütebiliriz. Havuç gibi ekstra yiyeceklere geliyorsa şanslısın, zamanla alışacaktır. Beslenme bölümündeki yiyeceklere bak, onları vererek onu kendine alıştırırsın.

saw331
02-14-2010, 03:06 AM
kapısını aç ve avcunu önüne koy elinin üzerindede fıstık ayçekirdeği(tuzsuz) kuru üzüm felan olsun ve devamlı ismini söyle ama sabırlı ol yeni olduğu için kafesin kapısını bulamaya bilir sen beklemeye ve adını söylemeye devam et ilk başlarda elinden alıp kaçacaktır üzerine gitme dedim ya sabırlı ol bi kaç gün alıp kaçacaktır sonradan yemi eline ama uzak biyerine(alıp kaçamayacağı) kokuyu alınca gelecektir kesin ve yiyeceği almak için eline geldiğinde elini kapının önünden çek ve yere inmeyeceği bi yüksekte tut(dikkat et atlaya bilir) ve yemi alıp elinde birkaç tur atacaktır sonra oturup elinin üzerinde yemeye başlayacak sonra kafesinin önüne elini getirince o yemle beraber kafese gidecektir bunu birkeç gün tekrarla ve en sonunda ismini söylediğin anda kafesin kapısına koşacaktık ama kesinlikle elini kafese sokup almaya çalışarak hayvancağazı korkutup kendinden soğutma..biliyorum uzun bi süreç ama sen bi hayvan bakmaya karar vermişsen ve onunla beraber güzel vakit geçirmek istiyorsan en başta da dediğim gibi sabırlı olacaksın.. ben bu yöntemi kullandım ve şimdi kızııım diye seslenince kafesin kapısına gelip burnunu tellerin arasına sokup beni bekliyor...

dilo
02-14-2010, 11:19 AM
ben bu hamsteri sahibinden aldım pamuk diyince geliyor tellerin arasından bakıyor kokluyor ama çook hareketli resmini çekemiyorum.
önerileriniz için çok saolun:D