PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buğday, çekirdek vb. ufak yemler

Filinta
02-12-2010, 06:54 PM
Bizim ufaklığa wittle molen yem veriyorum fakat sadece çubuk şeklindeki yemleri, vitaminleri ve keçiboynuzunu yiyor. Buğday ve çekirdeğe kesinlikle dokunmuyor. Dolayısıyla dokunmadıklarının hepsi çöpe gidiyor, israf oluyor...

Meyve ağırlıklı, lezzetli yemlerden ve vitaminlerden oluşan bir yem markası var mı bildiğiniz? Bu yem sorunundan kurtulursam çok sevineceğim doğrusu.

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar...

Teşekkürler.

Basakolin
02-12-2010, 07:00 PM
Benim bildiğim yok bende wittle melon kullanıyorum bnmkilerde çekirdek ve vitaminden başka yemiyor xD Bnce sen kendi yemini kendin yap ;) Petshopçulara sormak lazım bnde öyle birşey düşünüyorum israf oluyor doğru söylüyosun x)

hamsteradmin
02-12-2010, 07:42 PM
En iyi yedikleri ve içeriği düzgün olan witte molen. Vita kraft kaliteli yem diye geçiyor, bütün yemlerden daha pahalı ama paketin içindekiler şekilli renkli parçacıklar, ne olduklarını bile anlayamıyorsun, bana sağlıklı gelmedi. Champion fena değil ama paketi açtığında buram buram keçiboynuzu kokusu duyacaksın, kafesi de kokutuyor, üstelik keçiboynuzlarını yemiyorlar. En iyisi witte molen, witte molenle marketten alacağın eti yulaf ezmesini karıştırabilirsin, baharatçılarda kurutulmuş meyveler var, biraz pahalı ama imkanı olan ufak miktarlarda alıp yemlere karıştırabilir, böylece karışık yeminiz olur.

alptanju
02-12-2010, 08:17 PM
En iyi yedikleri ve içeriği düzgün olan witte molen. Vita kraft kaliteli yem diye geçiyor, bütün yemlerden daha pahalı ama paketin içindekiler şekilli renkli parçacıklar, ne olduklarını bile anlayamıyorsun, bana sağlıklı gelmedi. Champion fena değil ama paketi açtığında buram buram keçiboynuzu kokusu duyacaksın, kafesi de kokutuyor, üstelik keçiboynuzlarını yemiyorlar. En iyisi witte molen, witte molenle marketten alacağın eti yulaf ezmesini karıştırabilirsin, baharatçılarda kurutulmuş meyveler var, biraz pahalı ama imkanı olan ufak miktarlarda alıp yemlere karıştırabilir, böylece karışık yeminiz olur.

Adminim Burdaki Meyveler Hangileri Oluyor? Kuru Üzüm İncir Gibi Mi?

hamsteradmin
02-12-2010, 08:23 PM
Onlar da olabilir, yaban mersini kurusu, kuru kayısı vs, minik minik meyve kuruları satılıyor, ufak miktarda alırsanız uzun süre yeter zaten.

Filinta
02-14-2010, 10:49 PM
fındık, ceviz içi, keçiboynuzu, badem ve köy leblebisi alıp karıştırdım. Hepsini de yiyor. Dakota çekirdeği çok aradım ama bulduklarım da aşırı tuzluydu. Keza yer fıstığı da öyle. Ben de mecburen en tuzsuz kuruyemişleri aldım. Ara sıra meyve de verdim mi, sanırım sorun kalmaz.

Fakat günlük ortalama ne kadar yem vermeliyim? Eğer her bitirdiğinde doldurursam altından kalkamam yem masrafının valla...

hamsteradmin
02-15-2010, 02:07 AM
Günlük yiyebileceği kadar vermelisin ve bu miktar çok fazla değildir aslında.

risk
02-16-2010, 01:15 AM
bende bugun bı yem karısımı yaptım ve cok ucuza mal oldu.yulaf,tuzsuz fıstık,keçi boynuzu,soya fıstıgı,mısır,bugday,tuzsuz cekirdek aldım yaklasık 1,5 - 2 kiloya yakın yem oldu ve maliyeti sadece 8 tl tuttu. witte molen gıbı bı yeme 6 tl veriyoruz tek farkı icinde vitamin olması boylesi daha mantıklı bence...

selman
02-16-2010, 01:57 AM
vitaminide düzenli vereceğin taze sebze, meyve ile tamamlarsın; havuç, elma, muz, ıspanak, brokoli gibi.

risk
02-16-2010, 04:42 PM
sebze olarak soyledıgın hepsini veriyorum zaten baska biseyede gerek yok sanırım :)

burcu
04-05-2010, 05:52 PM
Ben de benim Fıstık'a eti yulafla yaban mersini karıştırıp veriyorum.Geçen de bi parça galeta verdim kırt kırt kemirdi durdu.Çok hoşuna gitti..