PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beslenmeyle İlgili Bir Soru

alptanju
02-11-2010, 02:56 PM
Arkadaşlar Merhaba. Sabah-Akşam Havuç Brokoli-Maydonoz Versem Bi Sorun Olur mu? Şimdiden Teşekkür Ediyorum:)

-ErgünCan-
02-11-2010, 04:58 PM
olmaz ama arada başka besinlerde ver bence ..

alptanju
02-11-2010, 06:04 PM
Tamam. Zaten Elimden Geldiğince Değişik Besinler Vermeye Çalışıyorum.

hamsteradmin
02-11-2010, 07:39 PM
Yetersiz beslenmiş olur ve gereğinden fazla sulu besin tüketmiş olur, ishal olur. Hazır yem kullanmalısın, bulamıyorsan bile, marketten eti yulaf ezmesi ve tuzsuz çekirdek almayı dene. Beslenme bölümümüzü incele sırf sebzeyle besleyemezsin.

alptanju
02-11-2010, 11:03 PM
Yanlış Anlaşıldım Sanırım;) Adminim Witte Molen Marka Yem Kullanıyorum. Ben Onun Haricinde Sürekli Olarak Havuç-Maydonoz-Brokoli Versem Bi Sorun Olur Mu Diye Sormuştum.

hamsteradmin
02-11-2010, 11:05 PM
Hmm şimdi oldu :D Havuç, brokoli iyi, maydanoz boğazına yapışabilir onu vermesen de olur. Zaten bu saydıklarının üçü C vitamini içeren sebzeler. Havuçtaki şeker miktarı fazladır ona dikkat et. Çok miktarda ve her gün verme sebzeleri, su içerdikleri için ishal yapıyorlar. Beslenme bölümünde epey alternatif verdik onlara bak istersen. Sevgiler

burcu
03-13-2010, 10:24 PM
ben yeni katıldım aranıza diğer bölüme de yazmıştım.şimdi yiyecek olarak neler vereyim diye buraya bakayım dedim.ben kabın tamamını doldurmuştum öyle dolu kalmalı sandım hep.günlük olarak az az mı koymalıyım?raff diye bi marka yem verdi aldığım yer.ondan koydum kabına.az havuç ve elma.ağzına dolduruyor sonra gidip yem kabının yakınına köşeye yığıyor.onları alıp temizlemeli miyim yoksa bırakmalı mıyım.sinirlendirmek de istemiyorum şimdi ilk günden Fıstık'ı :)evde eti yulaf var.versem mi?mantı yer mi pişmemiş?telleri kemiriyor mantıyı kemirir rahatlar belki..

hamsteradmin
03-13-2010, 10:50 PM
Evet bu söylediklerinin hepsini yer ama aynı günde çok yüklenmemek gerekir. Mantıyı haşlanmış olarak vermelisin, içi kıymalıysa kıymasız yerinden verebilirsin. Bozulabilecek olan yiyecekleri elma, peynir vs yem dışındaki yiyecekleri aynı gün almak iyi olur. Şimdi alışma sürecinde olduğu için yarın alırsın. Beslenme bölümünde yiyecekleri detaylı olarak verdik, okursan soru işaretlerini giderecektir.Kuru yemi de taze yemeyi severler, o nedenle günlük yiyebildiği miktarı gözlemleyip her gün o kadar vermen iyi olur, çünkü her gün yeni yem bekleyecektir, bayatlayanları sevmiyorlar pek.

burcu
03-13-2010, 11:07 PM
hımm anladım sağol..yarın ortalığı temizler az az koyarım.bi sorum daha var.alırken gonzales değil dedi satan ama saatlerdir fırıldakta dönüyor.ben bakarken yoruldum:)ara sıra telleri kemiriyor.dışarı çıkmak istiyor araştırmalarıma göre..ama ilk gün olduğundan çıkaramıyorum.kaçar, bulamam diye..kaç günden sonra çıkarmak güvenli olur ki..bir de yuvarlak kapalı şekilde fırıldağı.biraz nemli gibi geldi bana.çok az ama.acaba tuvaletini ona mı yaptı ki?bir yer belirler oarya yapar diye okumuştum..benimki bi yer belirleyemedi mi acaba?

hamsteradmin
03-13-2010, 11:15 PM
Koşarken kaçırmış olabilir, tamamen kapalı değil değil mi fırıldak? Kafes içindeki çarklar tam kapalı olmaz ama? Kaçırmayacağına eminsen ve ele geliyorsa hemen de çıkarabilirsin ama istersen 3-4 gün yeni ortamına ve sana alışmasını bekle. Bu sürede konuş, kafes tellerinden yiyecek uzat. [Only Registered Users Can See Links] Alıştırmakla ilgili bu linke bakabilirsin.

burcu
03-13-2010, 11:20 PM
2 parçanın birleşimi gibi fırıldak.çizgi şeklinde eğri eğri dlikler var arka tarafında.yuvarlak yassı bişey..konuşuyorum ara sıra..az önce zil çaldı baya sıçradı.ödü kopmuş mudur acaba:)

hamsteradmin
03-13-2010, 11:45 PM
kopmamıştır :D

burcu
03-14-2010, 01:21 PM
akşamüstüne kadar uyurlar, akşamüstü uyanırlar diye okumuştum daha önce.bu ilk sabahımız.dün almıştım.ve az önce uyandı.şimdi kafeste dolaşıp duruyor.akşam o uyuyunca artık yemeklerinin hepsini toplamıştım.şimdi yiyecek bişey yok kafeste.sadece suyu var.yem versem mi acaba?günde bir kez mi vermeliyim bilemedim.her gün aynı saatte verin yemeğini diye okumuştum, akşamüstü uyanınca veririm diye düşünmüştüm ama şimdi şaşırdım...

selman
03-14-2010, 01:36 PM
yerine alışmaya çalıştığı için uyku saatlerinin oturması biraz zaman alır. örneğin benim Hayko sabit 22:00 gibi uyanıp 01:30 gibi uyuyor, Şebnem 19:00 gibi uyanıp 24:00 gibi uyuyor. yem kabına biraz yem koyman iyi olur, acıkmış olabilir. birkaç gün içinde uyuma alışkanlığı düzene girer.

burcu
03-14-2010, 01:42 PM
teşekkür ederim..bu arada alt katta oynadı biraz şimdi çıktı yukarı yattı yine:)

selman
03-14-2010, 01:45 PM
su içmek, tuvalet yapmak, biraz atıştırmak için herhangi bir saatte kısa süreli uyanmaları normal. uyandı diye fazla rahatsız etmemek gerekir, bu uyanmalarda asabi olabiliyorlar :)

hamsteradmin
03-14-2010, 05:38 PM
Kafesinde her zaman yem olmalı Sevgili Burcu. Hamster yemlerini az az yemeyi ve depolamayı, yemlerinin olduğunu bilerek güvende hissetmeyi seven hayvanlar. Sadece bayatlamaması için miktarını doğru ayarlamalısın ki her gün verebilesin. Günde bir kez de olur ya da günlük miktarı sabah akşam da verebilirsin ikiye bölerek.

Hmstr
03-16-2010, 07:48 PM
yem depolamanın onları iyi hissettirdiğini bilmiyordum.saol admin

-ErgünCan-
03-16-2010, 07:52 PM
Sanırım kendini güvenceye aldıını düşünüp kendini güvende düşünüyor