PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yavru bakımı

echeneis
20.06.09, 01:42 AM
anne 11 yavru dogurduktan sonra elımde 2 yavru hamster bıraktım dıgerlerını dagıttım bu 2 yavruyu annesınden ayıralı 3 hafta olacak fakat hala urkek ve agresıf davranıslar sergılıyolar ılgılendıgım zaman.Beslenmesı konusunda kesınlıkle et ve et urunlerınden vermedım.İlgilenırken ürkeklıklerı ve agresıflıklerının sebebı yada yapmam gereken nedır bu konuda acıl yardıma ıhtıyacım var yavrularla aram ıyı degıl :)

hamsteradmin
20.06.09, 02:17 AM
Evcilleşmek kendiliğinden olmaz, bebekliğinden itibaren ilgilenmekle, her gün, en kötü 2 günde bir elinize alarak, tepki verdiğinde cevap vererek olabilir. Yavrular çok hızlı büyüyorlar, bu sürede ilgiyi aksattıysanız yabanileşmişlerdir, bu normal. Her gün ilgilenerek, yiyeceklerle, sesinize alıştırarak, yavaş yavaş kafesten çıkıp elinize gelmelerini sağlayarak evcilleştirebilirsiniz. Ani haraketlerden ve gürültüden uzak olsunlar.

echeneis
20.06.09, 06:27 PM
yavrulara gunluk bakım ve ılgı gosterıyourm fakat elıme almaya calıstıgımda ısırmaya calısıyorlar bende artık kendı hallerıne bırakmak zorunda kaldım tesk yardım ıcın

hamsteradmin
24.06.09, 07:29 PM
Belki kalın bulaşık eldivenlerinden filan alıp alıştırmaya çalışabilirsiniz böylece ısırırlarsa da hissetmezsiniz.

episodetwo
24.06.09, 10:24 PM
aynen walla bende bulaşık elidiveniyle alıyorum ve alıştı ama alırsan pembe al renkliya hoşuna gider belki walla ilk başlarda eldivenden korkuyodu eldivenin üstün birazcık yeminden koydum geldi öle alıştırdım ben

echeneis
28.06.09, 04:56 PM
tesk bılgılerınız ıcın suan kanka olduk yavrularla :))

hamsteradmin
28.06.09, 05:10 PM
: ))) çok sevindim, emek verince inanılmaz sonuçlar çıkıyor gerçekten :D

echeneis
28.06.09, 11:43 PM
anne hamster goz bebegım bı gun ısten geldıgım zaman ılgılenme zamanını unuttuyorum bıraz gec yanına gıdıyorum bana bir müddet küsüyo yaklasmıyo elımın etrafında dolanıp kur yapıyo fakat elıme gelmıyo :)) şimdi yavrular sesımı duydumu 2 ayakları uzerınde saga sola bakınıyolar ınsanda ne stres ne sinir bırakmıyorlar şirinlikleriyle

hamsteradmin
29.06.09, 12:07 AM
Oh maşallah profilden albüm oluşturabilirsiniz onlara :)

echeneis
30.06.09, 03:21 AM
en kısa zamanda suan bıraz yogun calısıyourm :((